Kiedy premiera produkcji?

Mistrz - pierwsza zapowiedź filmu o pięściarzu z Auschwitz

Materiały promocyjne produkcji

W końcu doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna do filmu "Mistrz". Produkcja będzie opowiadała nam historię prawdziwą. Historię niejakiego Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który był pięściarzem i zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To mocna historia, oparta na faktach, na wspomnieniach więźniów i samego Pietrzykowskiego. Podano również nową datę kinowej premiery produkcji. 

Mistrz - zapowiedź i data premiery 

Jak się okazuje - film miał pojawić się w polskich kinach już w październiku 2020 roku. Zamknięcie kin spowodowało jednak, że Galapagos Film, które odpowiedzialne jest za tę produkcję, odwołało premierę i przeniosło debiut na 3 września 2021 roku. Na film przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać, ale wydaje się, że absolutnie warto. 

Film opowie o pięściarzu Tadeuszu "Teddym" Pietrzykowskim, który trafił do Auschwitz-Birkenau w pierwszym transporcie więźniów politycznych z Tarnowa. Miało to miejsce 14 czerwca 1940 roku. Był więźniem numer 77 i swoją pierwszą walkę odbył niecały rok później z kapo Walterem Dunningiem. Podczas 3 lat pobytu w obozie stoczył około 40 wygranych pojedynków. Dla wielu więźniów był symbolem nadziei i tego, że kiedyś uda im się wygrać z nazistami. 

Film jest debiutem pełnometrażowym Macieja Barczewskiego. W rolę pięściarza wcielać się będzie Piotr Głowacki. W pozostałych rolach zobaczymy m.oin. Rafała Zawieruchę, Mariana Dziędziela, Marcina Bosaka czy Grzegorza Małeckiego i Piotra Witkowskiego. 

A oto zapowiedź produkcji: 

Wybierzecie się do kina na ten film? 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO