×

Wyszukaj artykuł

Zaskakująca decyzja

„Misja Greyhound” - film z Tomem Hanksem od razu trafi na VOD

Marta | dnia: 21-05-2020 | skomentuj

„Misja Greyhound” - film z Tomem Hanksem od razu trafi na VOD

Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


„Misja Greyhound” to długo wyczekiwana superprodukcja z Tomem Hanksem w roli głównej. Do tej pory wszyscy sądzili, że ze względu na widowiskowe aspekty filmu, wytwórnia Sony Pictures poczeka z jego premierą na otwarcie kin. Okazuje się jednak, że będzie zgoła inaczej - platforma Apple TV+ kupiła właśnie film, w związku z czym pójdzie on w ślady innych tytułów, których premiery z powodu pandemii odbyły się nie w kinach, lecz w internecie. Tym samym „Misja Greyhound” stanie się największą i najważniejszą produkcją, jaką Apple TV+ będzie dystrybuować na całym świecie.

  Zobacz także  


Jak donosi portal Deadline, film z Tomem Hanksem został kupiony przez Apple TV+ za kosmiczną kwotę 70 milionów dolarów. Ma się ukazać w ponad stu krajach. Premiera w kinach miała się odbyć 12 czerwca, ale nie podano jeszcze jej nowej daty na platformie.

O czym jest „Misja Greyhound”?

Akcja wojennego dramatu rozgrywa się w okresie II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest komandor George Krause, w którego wcielił się Tom Hanks. W pewnym momencie przejmuje on dowodzenie nad nowym okrętem Greyhound. Podczas sprawowanego dowództwa będzie musiał się zmierzyć nie tylko z wrogiem, ale również z trawiącymi go, wewnętrznymi konfliktami. Scenariusz do filmu napisał sam Tom Hanks, na podstawie powieści „The Good Shepherd” autorstwa C.S. Forestera. Wiele powieści tego pisarza doczekało się już wcześniejszych ekranizacji. Do tej pory powstały między innymi „Afrykańska królowa” z Katharine Hepburn i Humphreyem Bogartem czy „Kapitan Hornblower”, w którym wystąpił Gregory Peck.

W nowej produkcji, poza Tomem Hanksem, wystąpi również Stephen Graham, który wcieli się w rolę Charliego Cole’a. Zobaczymy w niej także Karla Glusmana, Elizabeth Sue i Roba Morgana. Za reżyserię odpowiada Aaron Schneider, a za produkcję Gary Goetzman.


Wszystko na temat:

Tom Hanks Filmy Aktorzy Zapowiedź Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz