×

Wyszukaj artykuł

Kampania WWF

Michał Piróg w nietypowym przebraniu na Halloween. Wszystko w ważnej sprawie!

Redakcja Pinbook | 04-11-2019 | skomentuj

Michał Piróg w nietypowym przebraniu na Halloween. Wszystko w ważnej sprawie!

Materiały prasowe WWF

OceńMichał Piróg to jedna z gwiazd, która aktywnie udziela się, jeśli chodzi o ekologię. Nie robi tego tylko biernie. Kiedy wszyscy wybierali sobie straszne przebrania na Halloween – on już wiedział co pokaże. Znany tancerz, były juror programu „You Can Dance” na TVN, a także obecny prowadzący programu „Top Model”, pokazał się w przebraniu wymarłego już nosorożca białego, tym samym przekazując ważne przesłanie, które kryje się pod nazwą „#NaprawdeStraszne".

  Zobacz także  


Akcja pokazuje, że są rzeczy, które są straszne i… po prostu straszne. To właśnie wyginięcie kolejnych zwierząt i ich podgatunków. Pożegnaliśmy już tyle stworzeń, że dla naszych dzieci albo dzieci naszych dzieci, będą to takie organizmy, jak dla nas dinozaury. Będą tylko wspomnieniem, które oglądać będzie można w książeczkach. A ponad 28 000 gatunków zwierząt jest zagrożonych wyginięciem.

Michał Piróg w ważnej akcji

Nosorożec biały północny to symbol tej kampanii – pożegnano go bowiem zaledwie kilkanaście miesięcy temu. A wyginęły także inne zwierzęta: dwa podgatunki żyraf, puma wschodnia czy morświn kalifornijski. Doprowadziliśmy do tego, że za kilkadziesiąt lat nie będzie ważnych przedstawicieli poszczególnych królestw zwierząt.

Michał Piróg postanowił „dać swoją twarz” całej akcji, którą zorganizowało WWF.

Na naszej wspólnej planecie, giną kolejne gatunki zwierząt, tylko dlatego, że nie dbamy o ich środowisko naturalne. To jest naprawdę straszne!

- powiedział o całej akcji.

Jednocześnie na Facebooku i Instagramie pojawił się filtr, dzięki któremu każdy może zmienić się w nosorożca, który wyginął w 2018 roku. To po to, aby zwrócić uwagę na problem. Może dzięki temu akcja #NaprawdeStraszne trafi do jak największej liczby osób.

  Zobacz także  


Mamy wpływ na to, co dalej

To nie oznacza, że to już koniec i nic nie możemy zrobić. Że nie możemy zatrzymać tych zmian. Oczywiście, że możemy. Wystarczy tylko, że wprowadzimy kilka prostych punktów do naszego życia:

• ograniczymy lub całkowicie zrezygnujemy ze spożywania mięsa
• ograniczymy podróże samolotem
• nie będziemy marnować jedzenia
• będziemy oszczędzać wodę
• zminimalizować ilość rzeczy z plastiku, które kupujemy
• będziemy segregować śmieci
• przestaniemy kupować ciuchy w sieciówkach na rzecz second-handów

Małe wybory codziennie mają wielką moc na przyszłość.

Wszystko na temat:

WWF Michał Piróg Ochrona środowiska Halloween Show-biznes Gwiazdy Celebryci Wszystkie tagiKomentarze: