×

Wyszukaj artykuł

Powstaje film biograficzny

„Gierek” - Michał Koterski zagra I sekretarza KC PZPR

Redakcja Pinbook | 16-07-2020 | skomentuj

„Gierek” - Michał Koterski zagra I sekretarza KC PZPR

"7 uczuć"/Materiały prasowe

OceńPełną parą ruszyły przygotowania do filmu „Gierek”, który opowie o życiu przewodniczącego KC PZPR, Edwarda Gierka. Okazuje się, że w główną rolę wcieli się Michał Koterski. Wraz z nim na ekranie zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, która zagra żonę polityka, Stanisławę Gierek. W filmie ma się również pojawić Rafał Zawierucha, ale na razie jeszcze nie wiadomo, w jaką postać się wcieli. Za reżyserię filmu odpowiadają Michał Węgrzyn oraz jego brat, Wojciech Węgrzyn, którzy pracowali wcześniej między innymi przy takich produkcjach jak „Wściekłość” czy „Proceder”. Autorem scenariusza jest Rafał Woś. Póki co, dokładny skład obsady oraz szczegóły fabuły filmu pozostają owiane tajemnicą.

  Zobacz także  


Premiera filmu Gierek ma się odbyć w przyszłym roku. Na stronie producenta widnieje wstępna data 15 października, ale jeszcze nie wiadomo, czy jest to ostateczny i oficjalny termin.

Kontrowersyjna postać

Edward Gierek jest niewątpliwie jedną z najważniejszych, ale też najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku. W początkowym okresie sprawowania funkcji I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej był dość pozytywnie odbierany przez polskie społeczeństwo, ze względu na szybki rozwój gospodarczy, a także pojawienie się w sklepach dużej liczny produktów, które były wcześniej niedostępne w naszym kraju. Wkrótce się jednak okazało, że pieniądze na realizację tych celów pochodziły z kredytów otrzymanych od zachodnich państw. Niedługo później Polskę dotknął wielki kryzys gospodarczy. Niemniej, to właśnie tak zwana „dekada Gierka” wciąż budzi pewną nostalgię za czasami PRL-u. Z pewnością ciekawą postacią przedstawioną w nadchodzącym filmie „Gierek” będzie również żona przewodniczącego partii, Stanisława. W swoim czasie uznawana była za „naczelną modnisię” swojej epoki i wyznaczała modowe trendy wśród kobiet w całej Polsce.

Na premierę filmu „Gierek” będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W tym czasie warto nieco rozerwać się przed ekranem i obejrzeć zabawną komedię „Przybij piątkę”. Polecamy również zapoznać się z takimi filmami jak „Powrót do Itaki” oraz „Wyznania Gejszy”.


Wszystko na temat:

Michał Koterski Małgorzata Kożuchowska Rafał Zawierucha Aktorzy Filmy Zapowiedź Wszystkie tagiKomentarze: