Reżyserem jest twórca "Rain Mana"

„Dopesick” - Michael Keaton wystąpi w serialu o uzależnieniach

"Birdman"/Materiały prasowe

Władze amerykańskiej platformy Hulu właśnie ogłosiły, że rozpoczęto prace nad nowym serialem „Dopesick”. Powstanie on w oparciu o książkę „Dopesick: Dealers, Doctors and the Drug Company that Addicted America” autorstwa Beth Macy. Scenariusz do filmu napisze Danny Strong, znany z takich produkcji jak „Kamerdyner” czy „Zmiana w grze”. Okazuje się, że w głównej roli w serialu wystąpi nominowany do Oscara za występ w „Birdmanie" Michael Keaton. Wcieli się on w postać Samuela Finnixa, który jest lekarzem starej daty. Zawsze z szacunkiem i współczuciem podchodzi do swoich pacjentów, ale jego życie zmienia się, gdy zostaje mimowolnie wmieszany w działania prowadzone przez pewną firmę farmaceutyczną.

Ostatnio Michael Keaton wystąpił w filmie „What is Life Worth”, którego premiera odbyła się w 2020 roku. Aktor ostatni raz w serialu zagrał blisko trzynaście lat temu – pojawił się wówczas w miniserialu „The Company”, który ukazał się w 2007 roku.

Co wiemy o serialu?

Serial „Dopesick” będzie się składać z ośmiu odcinków. Nową produkcję wyreżyseruje Barry Levinson, twórca głośnego „Rain Mana”. Prezes FOX 21 Television Studios, Bert Salke powiedział, że jego zdaniem dzięki gwiazdorskiej obsadzie serial odniesie wielki sukces artystyczny:

Dzięki zaangażowaniu Barry'ego Levinsona i Michaela Keatona wierzymy, że pokazanie tej jakże ważnej historii będzie jednym z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku.

Podobnie jak książka Beth Macy, serial „Dopesick” we wstrząsający sposób pokaże walkę ze zjawiskiem uzależnienia od leków opioidowych, które stało się prawdziwą plagą w Stanach Zjednoczonych. Akcja serialu będzie się rozgrywać głównie w Wirginii i skupi się na ukazaniu losów mieszkającej tam górniczej społeczności. Widzowie będą mogli poznać szczegóły pracy DEA, a także działań prowadzonych przez jedną z firm farmaceutycznych, których siedziba znajduje się na Manhattanie. Twórcy serialu nie zdradzili jeszcze jego planowanej daty premiery.

Zainteresował was nadchodzący serial „Dopesick”? W czasie oczekiwania na premierę koniecznie zobaczcie kontrowersyjny „Dziennik nimfomanki”. Zachęcamy również do zapoznania się z filmami „Epokowy projekt” i „Beyond a Reasonable Doubt”.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO