„Zginęła w przerażający sposób"

Mężczyzna brutalnie zgwałcił i zamordował 89-letnią kobietę

Fotografia poglądowa

4 sierpnia zeszłego roku znaleziono ciało 89-letniej Dorothy Woolmer w jej domu w Tottenham. Makabrycznego odkrycia dokonała jej siostra, która odwiedziła ją zaniepokojona faktem, że staruszka od dłuższego czasu nie odpowiadała na telefony. Zastała ją martwą w łóżku – kobieta leżała w nim półnaga i zawinięta w prześcieradła. Późniejsze śledztwo sprowadziło podejrzenia policji na 23-letniego Reece’a Dempstera. Mężczyzna na miesiąc przed tajemniczą śmiercią emerytki oferował usługi ogrodnicze mieszkającym w okolicy emerytom.

Dempster najprawdopodobniej wtedy odkrył, że starsza kobieta mieszka sama i że łatwo będzie ją napaść w jej własnym domu.

Brutalna napaść

Mężczyzna miał wszystko dokładnie zaplanować. Postanowił zaatakować kobietę w nocy z 3 na 4 sierpnia. Wcześniej pił alkohol i zażył kokainę. Uzbrojony w pałkę Dempster włamał się do domu staruszki przez tylne wejście. Zastał kobietę siedzącą w salonie. Uderzył ją kilkanaście razy w głowę, a potem zaniósł do znajdującej się na piętrze sypialni. Tam ją brutalnie zgwałcił – podczas oględzin zwłok okazało się, że Woolmer doznała wielu rozległych obrażeń w okolicach pachwin. 23-latek wyszedł z miejsca zbrodni dopiero 7 godzin po napaści, około godziny 6 rano. Gdy wracał do swojego mieszkania, kilka razy zwymiotował na ulicę. Wszystko uchwyciły kamery monitoringu.


Wyrok

Policja zatrzymała Dempstera niedługo po zabójstwie kobiety. Przeprowadzono testy DNA, które potwierdziły, że to on dokonał morderstwa – materiał genetyczny, który znaleziono na ciele zamordowanej należał do niego. Zaraz potem, mężczyzna przyznał się do napaści seksualnej i zabójstwa. Okazało się także, że po dokonaniu zbrodni, ukradł on jeszcze z domu kobiety 100 funtów. Podobno w późniejszej rozmowie ze swoją dziewczyną skarżył się, że 89-latka „nie była warta” tak małej kwoty.

W czwartek zapadł wyrok w sprawie Dempstera. Został on skazany za zabójstwo Dorothy Woolmer na dożywotnie więzienie. Sędzia Andrew Edis mówił przy ogłaszaniu wyroku:

Nie ma wątpliwości, że zachowanie oskarżonego było wynikiem spożycia dużej ilości alkoholu i kokainy, ale to nie usprawiedliwia tego czynu. Właściwie, to czyni go jeszcze bardziej szokującym. Pani Woolmer była całkowicie bezbronna, a oskarżony o tym wiedział. Przez niego zginęła w przerażający sposób. Wydaje się, że oskarżony czerpał przyjemność z zabijania jej. Jesteś bardzo niebezpiecznym człowiekiem.Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO