×

Wyszukaj artykuł

Matczyna duma

Martyna Wojciechowska pochwaliła się osiągnięciami adoptowanej córki

Redakcja Pinbook | 28-11-2019 | skomentuj

Martyna Wojciechowska pochwaliła się osiągnięciami adoptowanej córki

AKPA

OceńPodróżniczka Martyna Wojciechowska ma jedną biologiczną córkę, Marysię. Jednak nie jest ona jedynaczką – znana dziennikarka adoptowała bowiem kilkoro innych dzieci. Jednym z nich jest 20-letnia obecnie Kabula, która pochodzi z Tanzanii. Młoda dziewczyna cierpi na bielactwo, przez co padła ofiarą przemocy ze strony handlarzy ludźmi – odrąbali jej maczetą rękę. W tym rejonie bowiem, osoby dotknięte takim schorzeniem są szczególnie zagrożone – lokalne społeczności wierzą, że z części ich ciała można robić magiczne amulety. Historię Kabuli przedstawiono w programie Wojciechowskiej, pt. „Kobieta na krańcu świata”. Bardzo poruszyła ona widzów, którzy od razu wyrazili chęć pomocy. Martna Wojciechowska mówiła w wywiadzie dla „Viva!”:

Po emisji programu wiele osób chciało jej pomóc. Zaczęli przelewać pieniądze na konto utworzone przez zaprzyjaźnioną fundację. Bez żadnej akcji reklamowej zebraliśmy 100 tysięcy złotych i dzięki temu Kabula może kształcić się, żeby zostać prawnikiem i bronić ludzi takich jak ona – słabszych i wykluczonych. Oświadczyłam oficjalnie przed rządem Tanzanii, że Kabula przechodzi pod moją opiekę i że będę finansować jej życie oraz edukację.

  Zobacz także  


W jednym z ostatnich postów na Instagramie, nowa mama Kabuli pochwaliła się jej naukowymi osiągnięciami. Napisała, przepełniona dumą i radością:

KABULA idzie jak burza po swoje marzenia! NAJLEPSZA UCZENNICA! 5 DYPLOMÓW I WYRÓŻNIEŃ! W piątek towarzyszyłam Jej w ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO i na własne oczy widziałam Jej radość!

Po zamieszczonym zdjęciu wyraźnie widać, że obie kobiety są bardzo szczęśliwe:

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

KABULA idzie jak burza po swoje marzenia!😜 NAJLEPSZA UCZENNICA! 5 DYPLOMÓW I WYRÓŻNIEŃ!🏆 W piątek towarzyszyłam Jej w ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO i na własne oczy widziałam Jej radość! Tego dnia byli Ci, którzy Ją kochają i wspierają. Mama i bracia (nie widzieli się bardzo długo) oraz silna reprezentacja ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich: ks Janusz Machota, Bożenka Latocha, Paulina Korneluk i kochana siostra Amelka, którzy każdego dnia zmieniają świat na lepsze! To także DZIĘKI WAM KABULA DOSTAŁA SZANSĘ NA ZMIANĘ SWOJEGO ŻYCIA I WYKORZYSTUJE JĄ NAJLEPIEJ JAK MOŻE! Wspólnie zmieniliśmy życie JEDNEGO CZŁOWIEKA, a za tą zmianą pójdą kolejne❤ BUDUJEMY DOM DLA DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII. Dołączysz do nas i pomożesz nam stworzyć to wyjątkowe i bezpieczne miejsce?!🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Wejdź na stronę www.unaweza.org i dowiedz się jak możesz pomóc. Wolisz tradycyjny przelew? 👉 Fundacja UNAWEZA 
43 1160 2202 0000 0003 8704 9430
tytułem: Darowizna na dom dla Kabuli M. #sohappy #soproud #Kabula #love #goodtime #family #martynawojciechowska #freedombymartyna

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)


Wszystko na temat:

Martyna Wojciechowska Kobieta na krańcu świata Dzieci Edukacja Adopcja Instagram Wszystkie tagiKomentarze: