Pokazuje aktualne dane z WHO

Powstała internetowa mapa zasięgu koronawirusa z Wuhan

gisanddata.maps.arcgis.com

Koronawirus, którego ognisko stwierdzono w chińskim mieście Wuhan, stanowi poważne zagrożenie. Jednak podawane przez media informacje na jego temat są często niepotwierdzone i nieprecyzyjne. Żeby uniknąć błędnych wiadomości o stopniu rozprzestrzeniania się choroby, podjęto decyzję o stworzeniu specjalnej interaktywnej mapy, która aktualizuje na bieżąco dane o rozprzestrzenianiu się wirusa 2019-nCoV. Dzięki niej można śledzić dokładnie sytuację na świecie. Na mapie zaznaczono wszystkie kraje, w których potwierdzono przypadki zakażenia wirusem. Ponieważ najwięcej zachorowań występuje w Chinach, na mapie zaznaczono nawet poszczególne prowincje tego kraju.

Dane prezentowane na interaktywnej mapie pochodzą między innymi od Światowej Organizacji Zdrowia i amerykańskiej CDC (Centers for Disease Control and Prevention).

Najwięcej zachorowań

Z przedstawionych na mapie informacji wynika, że na tę chwilę najgorzej sytuacja wygląda w prowincji Hubei, której stolicą jest miasto Wuhan. W innych prowincjach miały miejsce jedynie pojedyncze zgony, a poza granicami Chin nikt jeszcze nie zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Źle sytuacja wygląda też w Tajlandii, gdzie zdiagnozowano już blisko 8 przypadków. W Stanach Zjednoczonych stwierdzono ich 5, a w Australii, Malezji, Singapurze i Japonii po 4 przypadki. W Korei Południowej i Francji stwierdzono ich 3, w Wietnamie 2, a w Nepalu i Kanadzie tylko po jednym. Z danych wynika, że z powodu wirusa zmarło już 80 osób. Z kolei u 54 pacjentów udało się zwalczyć koronawirusa.


Koronawirus

Wirus ten prawdopodobnie dostał się do organizmu człowieka po zjedzeniu nieświeżych owoców morza kupionych na targu w mieście Wuhan. Następnie rozprzestrzenił się, przechodząc z jednego człowieka na drugiego. Wirus prowadzi do niewydolności oddechowej, w tym zapalenia płuc. Do głównych objawów zakażenia należą gorączka, suchy kaszel i ogólne zmęczenie. Powikłania w czasie choroby mogą prowadzić do śmierci. Z powodu wysokiego ryzyka zakażenia, lotniska na całym świecie wprowadziły wzmożone kontrole pasażerów. W przypadku, gdy ich stan zdrowia budzi wątpliwości, są poddawani kwarantannie i dalszej kontroli.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO