×

Wyszukaj artykuł

Nic tylko umierać

Hit internetu – logo SOR-u sugeruje, że umrzesz

Mateusz | dnia: 03-10-2019 | skomentuj

Hit internetu – logo SOR-u sugeruje, że umrzesz

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Polska służba zdrowia nie cieszy się zbytnią sympatią obywateli. Co najbardziej irytuje Polaków? Wysoko na liście są na pewno długie kolejki oraz organizacja placówek leczniczych i ratunkowych. Jedna z nich stała się ostatnio prawdziwym hitem internetu – wszystko za sprawą dość niefortunnego logo, które budzi jednoznaczne skojarzenia. Chodzi o SOR jednego z sieradzkich szpitali, którego oznaczenie szybko zostało ochrzczone przez internautów mianem największej antyreklamy polskiej służby zdrowia

  Zobacz także  


Logo SOR – pomyłka czy przestroga?

Logo sieradzkiego SOR-u przedstawia linię znaną z badań EKG. Z lewej strony widać, że serce bije i dochodzi do napisu SOR. Wychodząca z niego linia jest już jednak prosta –  wskazuje to na zatrzymanie akcji serca u chorego. Oczywiście interpretacja może być różna – zainteresowani wiedzą, że zapis bijącego serca EKG pojawia się najpierw po lewej stronie ekranu. Logo poszło jednak w świat, a internauci nie zostawiają na nim suchej nitki. Głos w sprawie zabrali również przedstawiciele facebookowego profilu Marketing przy kawie. Specjaliści od marketingu stwierdzili:

W komunikacji wizualnej nie liczy się tylko kompozycja, lecz także psychologiczne mechanizmy stojące za jej odczytaniem.

A Wy co sądzicie o nietypowym pomyśle? 


Wszystko na temat:

Śmierć Grafik płakał jak projektował Śmieszne Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz