Nic tylko umierać

Hit internetu – logo SOR-u sugeruje, że umrzesz

Polska służba zdrowia nie cieszy się zbytnią sympatią obywateli. Co najbardziej irytuje Polaków? Wysoko na liście są na pewno długie kolejki oraz organizacja placówek leczniczych i ratunkowych. Jedna z nich stała się ostatnio prawdziwym hitem internetu – wszystko za sprawą dość niefortunnego logo, które budzi jednoznaczne skojarzenia. Chodzi o SOR jednego z sieradzkich szpitali, którego oznaczenie szybko zostało ochrzczone przez internautów mianem największej antyreklamy polskiej służby zdrowia

Logo SOR – pomyłka czy przestroga?

Logo sieradzkiego SOR-u przedstawia linię znaną z badań EKG. Z lewej strony widać, że serce bije i dochodzi do napisu SOR. Wychodząca z niego linia jest już jednak prosta –  wskazuje to na zatrzymanie akcji serca u chorego. Oczywiście interpretacja może być różna – zainteresowani wiedzą, że zapis bijącego serca EKG pojawia się najpierw po lewej stronie ekranu. Logo poszło jednak w świat, a internauci nie zostawiają na nim suchej nitki. Głos w sprawie zabrali również przedstawiciele facebookowego profilu Marketing przy kawie. Specjaliści od marketingu stwierdzili:

W komunikacji wizualnej nie liczy się tylko kompozycja, lecz także psychologiczne mechanizmy stojące za jej odczytaniem.

A Wy co sądzicie o nietypowym pomyśle? 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO