×

Wyszukaj artykuł

Mają szansę wygrać?

Eurowizja 2020. Zespół Little Big będzie reprezentować Rosję!

Redakcja Pinbook | 04-03-2020 | skomentuj

Eurowizja 2020. Zespół Little Big będzie reprezentować Rosję!

youtube.pl

OceńDecyzja zapadła – zespół Little Big weźmie udział w konkursie Eurowizji w Rotterdamie. Czteroosobowa grupa z Petersburga zasłynęła już swoim utworem „Skibidi”, którym podbiła świat. Najlepiej świadczy o tym fakt, że piosenka ta ma na Youtube już ponad 360 mln wyświetleń. Nowi reprezentanci Rosji znani sią także z takich hitów, jak „Faradenza”, „I’m OK”, czy „Go Bananas”. Zespół wykonywaną przez siebie muzykę określa jako „punk-pop-rave” i przejawia talent do oryginalnych oraz zapadających w pamięci aranżacji. Można więc się spodziewać, że Rosjanie okażą się silną konkurencją dla reprezentantów pozostałych krajów.

  Zobacz także  


W skład zespołu wchodzą Ilija „Iljicz” Prusikin, Siergiej „Gokk” Makarow, Sonja Tajurskaja i Anton Lisow.

Jaki utwór zagrają?

Na razie nie wiadomo, co zespół przygotował na Eurowizję. 9 marca upływa termin składania konkursowych zgłoszeń, więc najprawdopodobniej poznamy ich wybór w najbliższym czasie. Przypuszcza się, że Little Big wystartują z utworem „Go Bananas” - mają prawo to zrobić ze względu na to, że ukazał się on po 1 września, który jest datą rozpoczynającą nowy sezon eurowizyjny.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Weźmie w nim udział 41 państw. Uczestników konkursu czekają dwa etapy. 12 i 14 maja 2020 roku odbędą się dwa półfinały. Z każdego z nich wyłonionych zostanie dziesięciu wykonawców, którzy w finale zmierzą się z państwami wielkiej piątki (Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Hiszpanią i Włochami) oraz z Holandią. Finał, podczas którego zmierzą się ze sobą reprezentanci 26 państw, odbędzie się 16 maja 2020 roku.

Zobacz także: Utwory zespołu Little Big

 


Wszystko na temat:

Eurowizja Konkurs Muzyka Europa Rosja Wszystkie tagiKomentarze: