×

Wyszukaj artykuł


Czy to będzie rewolucja?

Lewitujący superszybki pociąg – czym jest Hyper Poland?

Redakcja Pinbook | 06-11-2019 | skomentuj

Lewitujący superszybki pociąg – czym jest Hyper Poland?

Fotografia poglądowa

Oceń


Polskie koleje w obecnej formie pozostawiają wiele do życzenia. Notorycznie spóźniające się i przestarzałe składy raczej nie zachęcają do podróży. Technologia idzie jednak do przodu – już niedługo standardem mogą być koleje magnetyczne, które osiągać będą prędkości kilkukrotnie wyższe niż obecnie. Warto więc już teraz przyglądać się polskiemu startupowi o nazwie Hyper Poland – ma on wprowadzić na rynek lewitujące pociągi, które sposób swojego działania opierają na lewitacji magnetycznej. Wyklucza to zjawisko oporu, dzięki czemu mogą one poruszać się wręcz niewyobrażalnie szybko. 

  Zobacz także  


Hyper Poland pokazało nawet działający prototyp, który zbudowany został w skali 1:5. Zademonstrowano go na odcinku testowym, którego długość wynosiła 50 metrów. Realizacja pomysłu ma zostać opłacona dzięki kampanii crowdfundingowej.

Będzie szybko!

Twórcy pociągu twierdzą, że ich pojazd może przemieszczać się na trasach konwencjonalnych z prędkością nawet 300 km/h. Przy trasach Kolei Dużych Prędkości prędkość ta może wzrosnąć nawet do 415 km/h. Startup chce mieć pełną infrastrukturę w 2021 roku – rok później mają zakończyć się testy. Wówczas rozpocznie się proces certyfikacji. Hyper Poland zapewnia, że koszty wdrożenia takiego rozwiązania będą o wiele niższe niż w przypadku rozbudowy Kolei Dużych Prędkości. 

Wszystko na temat:

Technologia Pociągi Wszystkie tagiDodaj komentarz