×

Wyszukaj artykuł

Trenerka nie uniknęła słów krytyki

Anna Lewandowska pokazała, jak ćwiczy w 8. miesiącu ciąży. Fanki mają mieszane uczucia

Marta | dnia: 11-03-2020 | skomentuj

Anna Lewandowska pokazała, jak ćwiczy w 8. miesiącu ciąży. Fanki mają mieszane uczucia

AKPA

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Anna Lewandowska nie rezygnuje ze zdrowego stylu życia także podczas ciąży. Trenerka, która obecnie jest w ósmym miesiącu, wyraźnie nie zamierza z tego powodu wyjść ze swojej zwykłej formy. Ostatnio Lewandowska opublikowała na Instagramie nagranie, na którym zaprezentowała, jak ćwiczy z ciążowym brzuszkiem. Jak sama zaznaczyła w poście, jej celem jest zachęcenie pozostałych przyszłych mam do podjęcia aktywności fizycznej. Dodała przy tym, że podczas ćwiczeń nie należy zapominać o swoich możliwościach:

Zachęcam wszystkie przyszłe mamusie do prowadzenia aktywnego trybu życia (jeśli tylko lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań) Proponowane ćwiczenia wykonuję w 8. miesiącu ciąży. Pamiętaj, aby obciążenie treningowe zawsze dostosowywać do swojego samopoczucia i wielkości brzuszka.

  Zobacz także  


Dodatkowo, przedstawiła dziewięć zasad dotyczących wykonywania ćwiczeń, których przestrzeganie ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno mamie, jak i dziecku.

Reakcja internautek

W pierwszym punkcie opisanych przez nią zasad znalazła się uwaga, że przed podjęciem każdej aktywności należy skonsultować się z lekarzem. Anna Lewandowska opisała także wszelkie niedozwolone ruchy, jak między innymi: podnoszenie rąk powyżej linii barków, wykonywanie głębokich przysiadów, czy sięganie rękami do palców stóp. Podkreśliła też, że należy natychmiast przerwać ćwiczenia w przypadku, gdy pojawi się ból głowy lub podbrzusza. Wiele internautek pozytywnie zareagowało na ciążowy zestaw ćwiczeń trenerki. W komentarzach pojawiły się wyrazy uznania dla jej dobrej formy i energii, której wielu kobietom brakuje w czasie ciąży:

Wow, normalnie kosmitka. Brzuszek piękny, ale skąd masz energię?
Podziwiam za formę.

  Zobacz także  


Okazuje się jednak, że niektórym fankom pomysł Lewandowskiej nie przypadł do gustu. Pojawiły się uwagi, że proponowane przez nią ćwiczenia mogą grozić wypadkiem i być niebezpieczne dla płodu:

Pierwsze ćwiczenie - nie daj Boże, jak jakaś dziewczyna to zrobi i poleci na brzuch. Chyba takich się nie powinno robić. Przerażające.

Trenerka postanowiła odpowiedzieć na ten komentarz wyjaśniając, jakie partie ciała biorą udział w tym ćwiczeniu. Zaznaczyła przy tym, że ryzyko wypadku przy jego wykonywaniu jest równie wysokie, jak podczas wykonywania innych codziennych czynności:

Nieee, stabilizacja na kolanach, szeroki rozstaw ramion, tu pracuje tylko obręcz barkowa. Proszę pamiętać, że kobieta w ciąży również może spaść ze schodów. Uważnym trzeba być wszędzie.

Co sądzicie o zestawie ćwiczeń Anny Lewandowskiej?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Zachęcam wszystkie przyszłe MAMUSIE do prowadzenia aktywnego trybu życia (jeśli tylko lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań☝️) Proponowane ĆWICZENIA wykonuję w 8 miesiącu ciąży🤰🏻, PAMIĘTAJ, aby obciążenie treningowe zawsze DOSTOSOWYWAĆ do SWOJEGO samopoczucia i wielkości brzuszka🤗 JUŻ 20.03 NOWY DUŻY PROGRAM DLA KOBIET W CIĄŻY - DOSTĘPNY W APP. @DIET_TRAINING_BY_ANN NA KAŻDY TRYMESTR CIĄŻY 🙌 ______________________________ Najważniejsze zasady ćwiczeń (obszerny post opisujący każdy tydzień znajdziecie na blogu,🥰) 1. Ćwiczenia wykonujcie po uzyskaniu zgody od lekarza. 2. Pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu 3. Nie unoście rąk powyżej linii barków. Wzrost ciśnienia wewnątrzbrzusznego z uciskiem na żyłę główną dolną może powodować zaburzenie odpływu krwi z macicy. Może to poza zaburzeniami ukrwienia macicy i płodu powodować wystąpienie czynności skurczowej. 4. Niewskazane są głębokie przysiady. 5. Niewskazane są ćwiczenia, które wymagają dotknięcia palców u stóp. 6. Nie wykonujcie ćwiczeń wzmacniających mięśnie prostego brzucha (o tym szerzej pisałam na blogu) 7. Nie wykonujcie ćwiczeń oporowych w leżeniu na plecach (w 3 trymestrze) według ACOG wszystko zależy od wielkości brzucha oraz samopoczucia kobiety. Pozycja na wznak może powodować ucisk dolnej żyły głównej, która przenosi krew z dolnej i środkowej części ciała do prawego przedsionka serca. Poprzez nacisk dziecka, może kompresować tę żyłę i redukować tlen dla płodu. 8. W zaawansowanej ciąży unikajcie ćwiczeń NIE WYGODNYCH, jeśli czujecie, dyskomfort unikajcie już ćwiczeń w pozycji stojącej. Jeśli czujecie problem z koordynacją nie wykonujcie ćwiczenia jw. - wejście na ławeczkę. 9. Przerwijcie ćwiczenia, jeśli odczuwacie ból podbrzusza, głowy, macie spłycony oddech, lub ciężko Wam się rozmawia. Drogie Mamusie tak jak zawsze powtarzam, jeśli Twój lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań - śmiało podejmij aktywność fizyczną!!! #pregnantworkout #workoutmom #DietandTrainingByAnn #annalewandowska #fitmom #8monthspregnant #pregnant

Post udostępniony przez 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba)

Wszystko na temat:

Anna Lewandowska Sport Gwiazdy Celebryci Dzieci Dziecko Instagram Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz