×

Wyszukaj artykuł

Codziennie towarzyszy jej ból

Lena Dunham cierpi na nieuleczalną chorobę. "Tak wygląda moje życie z przewlekłą chorobą"

Patrycja | dnia: 15-11-2019 | skomentuj

Lena Dunham cierpi na nieuleczalną chorobę. "Tak wygląda moje życie z przewlekłą chorobą"

fakt.pl

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Lena Dunham to zupełnie inna gwiazda niż wszystkie, które dotychczas znaliśmy. 33-latka szturmem dostała się do show biznesu i swoją popularność zawdzięcza roli w serialu „Dziewczyny”. Dla wielu kobiet była i jest ikoną tego, że aby pięknie wyglądać, a przede wszystkim czuć się piękną, nie trzeba nosić rozmiaru 36. Zainspirowała kobiety do tego, aby walczyć ze swoimi kompleksami. Dunham jednak musi mierzyć się z czymś zupełnie poważniejszym. Ma bowiem kilku wrogów, których bardzo chciałaby pokonać.

  Zobacz także  


Mowa o chorobach, które ją dotknęły i z którymi codziennie musi sobie radzić. I nie są to małe schorzenia. To naprawdę bolesne przypadki.

Lena Dunham i jej choroby

Rok temu wyznała, że mierzy się codziennie z fibromialgią – to choroba tkanek miękkich, która jest bardzo trudna do zdiagnozowana. Powiedziała wtedy również, że to ciągły ból. Oprócz tego cierpi na endometriozę– gruczolistość macicy, która doprowadziła do tego, że musiała usunąć ten narząd. Oprócz tego ma również nerwicę natręctw i cierpi na zaburzenia lękowe.

Ostatnio została przyłapana przez paparazzi na chodzeniu po ulicy z laską, w koszuli nocnej. Zupełnie nie przypominała siebie z czerwonego dywanu. Tym sposobem Dunham postanowiła wyjaśnić swoim fanom skąd takie ubranie, dlaczego chodzi o lasce i dokąd właściwie zmierzała. Okazuje się, że wszystkie te choroby, o których mówiła wcześniej to nic przy tej, o której powiedziała przy okazji wypłynięcia tych zdjęć.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

I could choose to be embarrassed by these paparazzi pics- I mean, that’s probably the point of someone publishing them in the first place- but I’m really not. I could lie and say it was an early Halloween look (Don’t you get it? I’m going as a con woman leaving a Florida Keys jail after being acquitted of murdering her husband, and now she’s trying to get disability license plates.) But the truth is just: This is what life is like when I’m struggling most with chronic illness. An Ehler-Danlos syndrome flare means that I need support from more than just my friends... so thank you, sweet cane! For years, I resisted doing anything that would make my physical situation easier, insisting that a cane would “make things weird.” But it’s so much less weird to actually be able to participate than to stay in bed all day. And yes, you'd better believe I'm wearing my nightgown. I was walking four feet to the car to go to the doctor and I wanted to be full cozy. I mean, didn't Bieber wear hotel slippers for like five years? Yeah, so I can wear my glamour nighty for two hours. And then an hour later, I’m in a meeting look tackling the job I love. That’s the two-fold life of a woman with chronic illness; we still rock our dreams and goals and passions (and fashions) and we live many lives in one day. Tell me about your day!

Post udostępniony przez Lena Dunham (@lenadunham)

Mogłabym się wstydzić z powodu tych zdjęć i pewnie po to ktoś je opublikował, ale nie wstydzę się. Mogłabym kłamać i powiedzieć, że to przebranie na Halloween (...) Ale prawda jest taka: tak wygląda moje życie z przewlekłą chorobą. Zaostrzenie zespołu Ehlera-Danlosa oznacza, że potrzebuję wsparcia nie tylko od moich przyjaciół. Dziękuję ci, słodka lasko!
Przez lata powstrzymywałam się od robienia czegokolwiek, co ułatwiałoby mi funkcjonowanie, bo sądziłam, że z laską będę wyglądać dziwnie. Ale dużo mniej dziwne jest uczestniczenie w życiu, niż pozostawanie cały dzień w łóżku. Tak, naprawdę mam na sobie koszulę nocną. Szłam do samochodu, by pojechać do lekarza, chciałam czuć się wygodnie. Godzinę później byłam już wystrojona na spotkanie w sprawie nowej pracy. To dwa oblicza kobiet cierpiących na przewlekłą chorobę: nadal mamy marzenia, cele i pasje, a w ciągu jednego dnia przeżywamy wiele żyć

  Zobacz także  


Czym jest zespół Ehlersa-Danlosa?

To grupa chorób, które spowodowane są nieprawidłową budową podstawowych składników tkanki łącznej. Sprawia to, że skóra jest bardzo delikatna i przejrzysta, jest bardzo podatna na siniaki i obrzęki, rany na skórze goją się bardzo powoli, a co najgorsze – charakteryzuje się długotrwałym, mocnym bólem stawów. Później doprowadza to także do wielu innych schorzeń m.in. problemów ze wzrokiem czy wypadaniem zastawki dwudzielnej serca.

Wszystko na temat:

Lena Dunham Show-biznes Gwiazdy Celebryci Choroba Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz