Nie zgodził się na żarty o filmie

Heath Ledger nie wystąpił na Oscarach z powodu „Tajemnicy Brokeback Mountain”

Heath Ledger w swoim czasie był jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Gwiazdorowi znanemu z takich filmów jak „Casanova”, „Cena honoru” czy „Obłędny rycerz” wróżono świetlaną karierę. Niestety, w 2008 roku Ledgera znaleziono martwego w jego apartamencie na Manhattanie. Za przyczynę śmierci 28-letniego aktora uznano nagromadzenie się w organizmie różnych leków na receptę, które doprowadziły do zatrucia i zapaści. Ostatnią rolą, którą aktor zagrał, był Joker w filmie „Mroczny rycerz”, za którego pośmiertnie został uhonorowany Oscarem. Śmierć młodego i lubianego gwiazdora bardzo wstrząsnęła środowiskiem filmowym, a także jego fanami. Nie dziwi więc, że wciąż pojawiają się kolejne ciepłe wspomnienia na jego temat.

wikipedia.org

W ostatnim czasie Jake Gyllenhall udzielił wywiadu dla pisma „Another Man”, w którym opowiedział nieco o swoim zmarłym koledze z planu filmu „The Brokeback Mountain”.

„Co jest śmiesznego w miłości?”

W 2007 roku organizatorzy gali rozdania Oscarów chcieli, żeby Heath Ledger wraz z Jakiem Gyllenhaalem przygotowali monolog na otwarcie uroczystości. Okazuje się, że nalegali oni, aby w przemówieniu pojawiły się żarty na temat filmu „The Brokeback Mountain”, w którym obaj występowali. Przedstawia on historię dwóch kowbojów, między którymi zaczyna rodzić się uczucie. Gyllenhall w rozmowie z dziennikarzem „Another Man” wyznał, że żarty miały mieć homofobiczny charakter. Heath Ledger nie zgodził się na nie i tym samym odmówił swojego udziału w prowadzeniu gali rozdania nagród Akademii Filmowej:

Pamiętam, ze chcieli zrobić otwarcie Nagród Akademii, w którym mielibyśmy żartować z filmu. I Heath odmówił. Ja wtedy stwierdziłem: „Okej, jak chcesz”. Dla mnie, to nie było nic poważnego, ot, takie żarciki. A Heath szedł w zaparte: „Dla mnie to nie jest żart. Nie chcę robić na ten temat żadnych żartów”.

Aktor przyznał także, że Ledger nigdy nie żartował z poważnych tematów. Dodał, że była to cecha, którą szczególnie lubił w swoim przyjacielu:

To jedna z rzeczy, które uwielbiałem w Heathie - nigdy nie żartował. Kiedy ktoś próbował sobie stroić żarty z tej historii, czy czegokolwiek innego, Heath zawsze mówił: „Nie, to jest o miłości. Stary, co jest śmiesznego w miłości?”.

Spodziewaliście się, że Heath Ledger był tak poważną osobą?Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO