×

Wyszukaj artykuł

Sceny akcji zyskają na jakości

„Matrix 4” - Lana Wachowski samodzielnie wyreżyseruje film!

Redakcja Pinbook | 04-05-2020 | skomentuj

„Matrix 4” - Lana Wachowski samodzielnie wyreżyseruje film!

Materiały prasowe

OceńNa początku lutego rozpoczęły się zdjęcia do czwartej odsłony kultowego „Matrixa”, które z powodu epidemii koronawirusa zostały tymczasowo wstrzymane. W głównych rolach ponownie będziemy mogli zobaczyć Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss. Nowością będzie z kolei obecność w filmie Yahya Abdula-Mateena II, który ma w roli Morfeusza zastąpić Laurence’a Fishburne’a. W nowej produkcji zobaczymy także takie gwiazdy jak: Neil Patrick Harris, Jessica Handwick czy Jonathan Groff. Na razie nie zdradzono dokładnych szczegółów fabuły nowego filmu, wiadomo jedynie, że ma ona dotyczyć podróży w czasie. Za kamerą czwartej części „Matrixa” stanie Lana Wachowski. Okazuje się, że reżyserka zamierza zupełnie samodzielnie nakręcić nowy film.

  Zobacz także  


Hollywoodcy twórcy filmowi nieraz korzystają z usług drugiej ekipy reżyserskiej. Jest to bardzo pomocne szczególnie podczas kręcenia rozbudowanych scen akcji.

Lepsza jakość scen akcji

Niedawno reżyserzy „Johna Wicka”, którzy pracowali również przy kręceniu scen kaskaderskich w poprzednich częściach „Matrixa” - Chad Stahelski i David Leitch – zdradzili w jednym z wywiadów, że Lana Wachowski zamierza tym razem zająć się sama kręceniem wymagających scen akcji. Reżyserka sama nakręci te sceny, wykorzystując w tym celu tylko główną kamerę. Twórcy „Johna Wicka” przyznali, że podejście Wachowski zrobiło na nich niemałe wrażenie:

Lana jest niesamowita, reżyseruje swoje własne sceny akcji. Mieliśmy drugie ekipy reżyserskie podczas kręcenia niektórych sekwencji w poprzednich częściach „Matrixa" ze względów logistycznych. Ale ostatnio, zwłaszcza przy „Matrixie 4”, Lana sama kręci sceny akcji.

Stahelski i Leitch stwierdzili przy tym zgodnie, że dzięki przejęciu całej pracy przez jedną ekipę filmową, kręcone przez Wachowską sceny wypadają o wiele lepiej pod kątem jakości. Dodali również, że nowa część „Matrixa” zapowiada się naprawdę obiecująco dla fanów serii – bohaterowie filmu powrócą po latach z chęcią zemszczenia się i wymierzenia sprawiedliwości.


Wszystko na temat:

Keanu Reeves Filmy Kino Lana Wachowski Reżyser Wszystkie tagiKomentarze: