×

Wyszukaj artykuł

Znajduje się w sąsiedztwie słynnego Harrodsa

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za prawie 300 mln złotych!

Redakcja Pinbook | 20-02-2020 | skomentuj

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za prawie 300 mln złotych!

AKPA

OceńBloomberg poinformował, że Dominika Kulczyk kupiła w Londynie dom za 57,5 mln funtów, czyli równowartość około 295,5 mln złotych. Nabyła go poniżej rynkowej wyceny, która wynosiła 65 mln funtów. Jej nowa rezydencja jest położona w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Londynu, jaką jest Knightsbridge. W dzielnicy tej nie brakuje zabytkowych domów i słynących z luksusu sklepów takich, jak np. Harrods cy Harvey Nichols. Najbogatsza Polka kupiła nieruchomość od Mike’a Spinka, który jest znanym brytyjskim deweloperem – w zeszłym roku zasłynął sprzedażą zabytkowej rezydencji znajdującej się w pobliżu Pałacu Buckingham.

  Zobacz także  


Bloomberg próbował skontaktować się z prośbą o komentarz z Dominiką Kulczyk i deweloperem. Miliarderka odmówiła go jednak, a ze Spinkiem nie udało się w ogóle nawiązać kontaktu.

Bogaci śpieszą się z kupnem

Nieruchomość nabyta przez polską miliarderkę nie jest wcale najdroższą w Knightsbridge. Niespełna miesiąc temu chiński magnat nieruchomości Cheung Chung Kiu kupił w tej samej dzielnicy dom za ponad 200 mln funtów, czyli ponad 1 miliard złotych. Jak twierdzi Bloomberg, w ciągu ostatnich miesięcy na londyńskim rynku nieruchomości zawarto kilka wielomilionowych transakcji. Według agencji wynika to z faktu, że najbogatsi chcieli wykorzystać słabego funta.

Dominika Kulczyk obecnie pełni funkcję prezes Zarządu Kulczyk Foundation. Jest także największym akcjonariuszem spółki Polenergia, która zajmuje się energią odnawialną, w tym budową farm wiatrowych na Bałtyku. Jej majątek w 2019 roku był szacowany przez magazyn „Forbes” na 6,8 miliardów złotych. Miliarderka angażuje się także w liczne akcje charytatywne.


Wszystko na temat:

Dominika Kulczyk Pieniądze Wielka Brytania Londyn Celebryci Dom Wszystkie tagiKomentarze: