×

Wyszukaj artykuł

Od katastrofy lotniczej minęło już 40 lat

Natalia Kukulska wspomina tragiczną śmierć Anny Jantar: „Wtedy świat nam runął”

Redakcja Pinbook | 17-03-2020 | skomentuj

Natalia Kukulska wspomina tragiczną śmierć Anny Jantar: „Wtedy świat nam runął”

AKPA

OceńNatalia Kukulska jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych piosenkarek w Polsce. Swój talent niewątpliwie odziedziczyła po umuzykalnionych rodzicach, słynnej wokalistce Annie Jantar i kompozytorze Jarosławie Kukulskim. Niestety, Kukulska już we wczesnym dzieciństwie straciła swoją matkę – 14 marca 1980 roku samolot „Mikołaj Kopernik”, w którym Anna Jantar wracała ze Stanów Zjednoczonych, rozbił się w okolicach warszawskiego Okęcia. Gdy to się stało, Natalia Kukulska miała zaledwie 4 lata. W sobotę minęło już 40 lat od tych tragicznych wydarzeń.

  Zobacz także  


44-letnia obecnie piosenkarka postanowiła uczcić pamięć swojej matki poruszającym wpisem.

Upamiętnienie

Natalia Kukulska każdego roku upamiętnia dzień katastrofy lotniczej. I tym razem podzieliła się z fanami na Instagramie wspomnieniami z tych wydarzeń oraz towarzyszącymi jej emocjami:

Pogoda taka sama jak wtedy. Zimno, wietrznie, słonecznie... Cichutko, ukradkiem... w końcu dostarczyłam ten bukiecik frezji. Gdziekolwiek jesteś mamo cztery dekady później. RIP

Piosenkarka nie zapomniała także o rodzinach pozostałych ofiar, które podobnie jak ona straciły wtedy swoich bliskich:

Przesyłam ciepłe myśli dla rodzin ofiar katastrofy lotniczej, która miała miejsce 14 marca 1980 roku. Wtedy świat nam runął. Dziś się zatrzymał prawie dla wszystkich. W tym zatrzymaniu pomyślmy, ze nic nie może wiecznie trwać. Niech te słowa zarówno dadzą nam nadzieję, jak i uświadomią, by kochać zawczasu - „jakby zaraz świat miał się skończyć”. Serdeczności.

  Zobacz także  


Archiwalna fotografia

Na swoim profilu Kukulska opublikowała także niepublikowaną dotąd fotografię Anny Jantar, którą opatrzyła fragmentem tekstu jej ostatniego utworu. Wyjaśniła także, kiedy i gdzie powstało to zdjęcie:

„O jak przybywa nam lat, aż się czasem boję spojrzeć wstecz. Dziś nie obudzi już nas najgłośniejszy nawet gitar dźwięk. Więc może by tak spocząć, odejść w cień...” - śpiewała moja mama w ostatniej piosence, którą nagrała w swoim życiu. Odnalazłam dosłownie wczoraj to piękne i symboliczne zdjęcie, którym się z Wami dzielę w dniu 40 rocznicy śmierci. Pochodzi z 1975 roku z Kanady. Anna Jantar ciągle w podróży...

Pod poruszającym wpisem Natalii Kukulskiej pojawiło się mnóstwo komentarzy z wyrazami wsparcia dla niej, a także pamięci o jej zmarłej matce:

Pani Mama zostawiła grający pomnik zbudowany z pięknych piosenek, które brzmią i będą brzmieć

14 marca miała się odbyć msza za Annę Jantar. Z powodu epidemii została jednak odwołana.

Wszystko na temat:

Natalia Kukulska Śmierć Rodzice Gwiazdy Muzyka Celebryci Instagram Wszystkie tagiKomentarze: