×

Wyszukaj artykuł

Kto zagra księżniczkę Małgorzatę?

„The Crown” - wiemy już, kto zastąpi Helenę Bonham Carter!

Redakcja Pinbook | 03-07-2020 | skomentuj

„The Crown” - wiemy już, kto zastąpi Helenę Bonham Carter!

"The Crown"/Materiały promocyjne

Oceń„The Crown” to serial biograficzny, który opowiada o życiu królowej Elżbiety II. Do tej pory powstały cztery sezony produkcji i trwają właśnie prace nad piątą odsłoną serii, która – jak już zapowiedział Netflix – będzie ostatnią. Serial jest dość wyjątkowy z tego względu, że wraz z upływem przedstawionych w nich lat, obsada częściowo ulega zmianie. Twórcy serialu postanowili bowiem, że nie będą korzystać z możliwości, jakie daje współczesna charakteryzacja, tylko na potrzeby każdego kolejnego sezonu będą dobierać aktorów odpowiednio do wieku serialowych bohaterów. Jedną z postaci, którą spotkał taki los, jest księżniczka Małgorzata Windsor, w którą w czwartym sezonie wcielała się Helena Bonham-Carter. Twórcy serialu ogłosili właśnie, kto ją teraz zastąpi.

  Zobacz także  


Okazuje się, że w tej roli w piątym sezonie zobaczymy Lesley Manville. Będzie ona towarzyszyć na ekranie znanej z „Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa” Imeldzie Stauton, która wcieli się w królową Elżbietę II, zastępując w ten sposób swoją poprzedniczkę, Olivię Colman.

Radość z roli

Lesley Manville wydaje się bardzo trafnym wyborem. Brytyjska aktorka ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz udział w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Czarownica” czy „Nić widmo”, za rolę w której była nominowana do Oscara. Gwiazda jest znana również z takich seriali, jak między innymi „Rozpustnice”, „Świat w ogniu: Początki” czy „Love Life”, w którym wystąpiła niedawno w roli narratorki. Aktorka na oficjalnym Twitterze „The Crown” zamieściła wpis, w którym nie ukrywała, że bardzo cieszy się z otrzymanej roli:

Nie mogę być bardziej szczęśliwa mogąc zagrać księżniczkę Małgorzatę. Przejmuję pałeczkę po dwóch nadzwyczajnych aktorkach i naprawdę nie chcę obniżyć poprzeczki. Co więcej, granie rodzeństwa z moją drogą przyjaciółką Imeldą Staunton będzie niczym innym, jak czystą przyjemnością.

Zanim jednak zobaczymy aktorkę na ekranie, odbędzie się premiera najnowszego, czwartego sezonu „The Crown”. W obsadzie pojawi się wielu aktorów, którzy występowali w trzeciej odsłonie serialu. Powrócą między innymi takie gwiazdy jak Gillian Anderson, która wcieli się w Margret Tatcher, czy Emma Corin, która zagra Dianę Spencer. Twórcy na razie jeszcze nie podali planowanej daty premiery czwartego sezonu. Wiadomo jedynie, że ma się ona odbyć jeszcze w tym roku.

Fanów serialu „The Crown” zachęcamy do zapoznania się z innymi świetnymi produkcjami przenoszącymi nas w czasy historyczne, takimi jak „Rozważna i romantyczna” czy „Śluby panieńskie”. Polecamy również film „Idy marcowe”.


Wszystko na temat:

Helena Bonham Carter Lesley Manville Seriale Aktorzy Zapowiedź Seriale online Netflix Wszystkie tagiKomentarze: