Będzie mocny debiut?

Król dopalaczy - powstanie film o jego działalności

CANVA

Jan S., którego nazwano "Królem Dopalaczy", w latach 2014-2020 miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą, która sprzedawała środki psychoaktywne, głównie za pośrednictwem internetowego sklepu "Predator-rc". Oskarżono go o popełnienie 17 przestępstw, w tym m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ponad 16 tys. osób. Oprócz Jana S. zarzuty usłyszeli również jego ojciec Jacek S., partnerka Paulina C. i współpracownik Tobias N. Do tej pory nie rozpoczął się jego proces. Jego historia stała się jednak inspiracją do stworzenia filmu "Król dopalaczy". 

Król dopalaczy - powstaje film 

Chociaż jego historia jest inspiracją - produkcja nie opowie dokładnie o nim. Będzie to fikcyjna wariacja na temat jego i podobnych przypadków, a takich w Polsce było już kilka. 

Reżyserem filmu jest debiutujący Pat Howl. Odpowiada on również za scenariusz, który stworzył wspólnie z Katarzyną Samson. Twórcy podkreślają, że dokładnie zgłębili temat, zanim przystąpili do produkcji filmu. W ramach researchu konsultowali się zarówno z toksykologami, jak i psychologami i przedstawicielami policji, a nawet z młodzieżą. 

Na oficjalnym profilu filmu na Facebooku ogłoszono, że główną rolę zagra Tomasz Włosok. Oprócz niego w filmie wystąpią Zuzia Groszyńska i Adam Wietrzyński. Póki co nie wiadomo, kto jeszcze zagra w filmie. 

Jest spora szansa, że film zobaczymy już w 2021 roku. Ale wszystko zależy od rozwoju pandemii. 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO