×

Wyszukaj artykuł

Czeka ją duże wyzwanie

„Spencer” - Kristen Stewart zagra księżną Dianę!

Redakcja Pinbook | 18-06-2020 | skomentuj

„Spencer” - Kristen Stewart zagra księżną Dianę!

"Seberg"/Materiały prasowe

OceńJak poinformował portal „The Wrap”, na początku 2021 roku ma ruszyć produkcja filmu „Spencer”, poświęconego historii księżny Dianie. Jego fabuła skupi się przede wszystkim na jednym z weekendów mającym miejsce we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, podczas którego księżna podjęła ostateczną decyzję o rozstaniu z księciem Karolem. Za kamerą stanie Pablo Larrain, twórca między innymi takich głośnych filmów jak „Jackie” czy „Neruda”. Scenariusz napisze z kolei Steven Knight, który odpowiada za powstanie serialu „Peaky Blinders” oraz filmu „Serenity” z 2019 roku. Okazuje się, że w rolę księżnej Diany wcieli się Kristen Stewart – z pewnością będzie to jedno z największych wyzwań w dotychczasowej karierze amerykańskiej gwiazdy.

  Zobacz także  


Kristen Stewart największą popularność zdobyła dzięki roli Belli w serii „Zmierzch”. Wkrótce udało jej się jednak oderwać od wizerunku związanego z sagą dzięki swoim kolejnym świetnym kreacjom. W 2015 roku otrzymała Cezara za występ w filmie „Sils Maria” - stała się wówczas pierwszą w historii amerykańską aktorką, której przyznano tę nagrodę.

Historia burzliwego związku

Film „Spencer” przedstawi wydarzenia, które miały miejsce podczas jednego z ostatnich świąt spędzonych przez księżnę Dianę w House of Windsor w Sandringham. Diana Frances Spencer poznała księcia Karola dzięki starszej siostrze, która była z nim związana przez kilka miesięcy. Gdy jej związek się rozpadł, Diana zaczęła spotkać się z księciem, a ich znajomość natychmiast odbiła się szerokim echem w brytyjskich mediach. W 1981 roku Diana i książę Karol zaręczyli się i 29 lipca pobrali w katedrze św. Pawła w Londynie. Ich ślub był wielkim wydarzeniem, a transmisję z niego oglądało blisko 700 milionów ludzi na całym świecie. Wkrótce Diana urodziła dwóch synów – Harry’ego i Williama. Niedługo po urodzeniu drugiego dziecka w książęcym związku zaczęły się poważne problemy. Z czasem Karol wdał się w romans z Camilą Parker-Bowles. Sytuacja ta zakończyła się rozwodem, który nastąpił w 1996 roku. Rok później Diana uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego zmarła 31 sierpnia.

Zainteresował was film „Spencer”? W takim razie koniecznie obejrzyjcie porywający dramat „To właśnie Anglia”. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi produkcjami z gatunku, „Somewhere. Między miejscami” oraz „Południe – Północ”.


Wszystko na temat:

Kristen Stewart Filmy Księżna Diana Zapowiedź Brytyjska rodzina królewska Wszystkie tagiKomentarze: