Dama gangu

Kralka nadal poszukiwana. Chce listu żelaznego. [AKTUALIZACJA]

Głośno jest ostatnio o Magdalenie Kralce i sprawa wcale nie cichnie. Podejrzana jest ona o handel narkotykami na skalę masową. Chodzi m.in. o sprowadzenie do Polski 5,5 tony marihuany, której wartość oszacowano na około 88 milionów złotych, ale również o sprowadzenie 120 kilogramów kokainy o wartości 4,3 miliona euro. Śledczy zarzucili jej nie tylko handel, ale również kierowanie grupą przestępczą, która związana jest z kibolami Cracovii. Wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukuje jej także Interpol. Policja poinformowała, że za ukrywanie Kralki lub pomoc w jej ucieczce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Niektórzy robią sobie z tego żarty, twierdząc, że jest tak ładna, że nawet gdyby stali z nią oko w oko – nie „wsypaliby” jej. Kralka jest obecną partnerką jednego z zatrzymanych pod koniec 2017 roku liderów kiboli Cracovii (zatrzymali go antyterroryści, wraz z pięcioma innymi pseudokibicami, którym postawiono m.in. zarzut uprowadzenia mężczyzny, nad którym się znęcali. Podczas tamtej akcji przez policjantów zastrzelono Adriana Z., ps. Zielony).

krakow.wyborcza.pl

Teraz potwierdzono, że Kralka, za pośrednictwem swojego mecenasa – Maciej Burdy, złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Krakowie o wydanie listu żelaznego, dzięki któremu mogłaby odpowiadać z tzw. „wolnej stopy” i pozostać na wolności do końca procesu. Teraz, zgodnie z procedurą, sprawa przydzielona zostanie sędziemu, który będzie musiał wszystko rozpatrzeć i wydać decyzję. Może to trwać nawet kilkanaście tygodni. Według mecenasa Burdy – kobieta nie chce wcale utrudniać śledztwa, a także chce wpłacić poręczenie w wysokości 100 tys. złotych.

Co będzie dalej? Musimy poczekać na rozwój sprawy, ale ta zapowiada się niezwykle emocjonująco.


Aktualizacja - 30.10.2019

Sąd nie uwzględnił wniosku obrońcy o wydanie listu żelaznego motywując to istniejącą obawą matactwa

– tak powiedział prokurator Tomasz Dudek z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie dla Polsat News. W dodatku za kobietą, poza listem gończym, wysłane zostały również Europejski Nakaz Aresztowania i tzw. czerwona nota Interpolu.

Obrońca Kralki nie podniósł komentarza po decyzji sądu.

Wszelkie informacje, które ktoś posiada na temat miejsca pobytu Kralki należy zgłaszać do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, sekcji ds. poszukiwań i identyfikacji osób. Policja zapewnia, że każde zgłoszenie będzie w pełni anonimowe. Za ukrywanie poszukiwanej lub pomaganie w ucieczce grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO