×

Wyszukaj artykuł


Dama gangu

Kralka nadal poszukiwana. Chce listu żelaznego. [AKTUALIZACJA]

Redakcja Pinbook | 30-10-2019 | skomentuj

Kralka nadal poszukiwana. Chce listu żelaznego. [AKTUALIZACJA]

krakow.wyborcza.pl

Oceń


Głośno jest ostatnio o Magdalenie Kralce i sprawa wcale nie cichnie. Podejrzana jest ona o handel narkotykami na skalę masową. Chodzi m.in. o sprowadzenie do Polski 5,5 tony marihuany, której wartość oszacowano na około 88 milionów złotych, ale również o sprowadzenie 120 kilogramów kokainy o wartości 4,3 miliona euro. Śledczy zarzucili jej nie tylko handel, ale również kierowanie grupą przestępczą, która związana jest z kibolami Cracovii. Wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukuje jej także Interpol. Policja poinformowała, że za ukrywanie Kralki lub pomoc w jej ucieczce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Niektórzy robią sobie z tego żarty, twierdząc, że jest tak ładna, że nawet gdyby stali z nią oko w oko – nie „wsypaliby” jej. Kralka jest obecną partnerką jednego z zatrzymanych pod koniec 2017 roku liderów kiboli Cracovii (zatrzymali go antyterroryści, wraz z pięcioma innymi pseudokibicami, którym postawiono m.in. zarzut uprowadzenia mężczyzny, nad którym się znęcali. Podczas tamtej akcji przez policjantów zastrzelono Adriana Z., ps. Zielony).

  Zobacz także  

Video dnia:Teraz potwierdzono, że Kralka, za pośrednictwem swojego mecenasa – Maciej Burdy, złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Krakowie o wydanie listu żelaznego, dzięki któremu mogłaby odpowiadać z tzw. „wolnej stopy” i pozostać na wolności do końca procesu. Teraz, zgodnie z procedurą, sprawa przydzielona zostanie sędziemu, który będzie musiał wszystko rozpatrzeć i wydać decyzję. Może to trwać nawet kilkanaście tygodni. Według mecenasa Burdy – kobieta nie chce wcale utrudniać śledztwa, a także chce wpłacić poręczenie w wysokości 100 tys. złotych.

Co będzie dalej? Musimy poczekać na rozwój sprawy, ale ta zapowiada się niezwykle emocjonująco.

  Zobacz także  


Aktualizacja - 30.10.2019

Sąd nie uwzględnił wniosku obrońcy o wydanie listu żelaznego motywując to istniejącą obawą matactwa

– tak powiedział prokurator Tomasz Dudek z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie dla Polsat News. W dodatku za kobietą, poza listem gończym, wysłane zostały również Europejski Nakaz Aresztowania i tzw. czerwona nota Interpolu.

Obrońca Kralki nie podniósł komentarza po decyzji sądu.

Wszelkie informacje, które ktoś posiada na temat miejsca pobytu Kralki należy zgłaszać do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, sekcji ds. poszukiwań i identyfikacji osób. Policja zapewnia, że każde zgłoszenie będzie w pełni anonimowe. Za ukrywanie poszukiwanej lub pomaganie w ucieczce grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wszystko na temat:

Oszustwo Wszystkie tagiDodaj komentarz