O co tu chodzi?

Kosmiczny mecz - ostra krytyka filmu, bo Lola ma... za mały biust

Wydawałoby się, że "Kosmiczny mecz" to film animowany, który z założenia przeznaczony jest dla dzieci. Ewentualnie, aby całą rodziną obejrzeć go sobie, siedząc na kanapie. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Dla niektórych to najwidoczniej coś więcej. Zaraz po tym, jak w sieci pojawiły się pierwsze kadry z filmu, pojawiło się mnóstwo głosów niezadowolenia, że króliczka Lola ma... za mały biust. W Internecie rozgorzała dyskusja, gdzie niezadowoleni "fani" krytykowali decyzję twórców o "nie seksualizowaniu" Loli. 

Awantura o "Kosmiczny mecz" 

Dla niektórych pierwsza część filmu jest już dzisiaj kultowa. Fajnie jest ją od czasu do czasu puścić na telewizorze. Ale już niebawem dostaniemy coś świeżego, nowego i wydawałoby się, że lepszego. I tu jesteśmy w błędzie! 

Materiały promocyjne filmu

Niektórzy bowiem nie spodziewali się, że w nowej części "Kosmicznego meczu" mogą przejść taką przemianę. I w większości głosy nie są pozytywne... Ostatecznie dyskusja rozgorzała po tym, jak ktoś stwierdził, że króliczka Lola jest za mało... seksowna. Nowi twórcy postanowili bowiem, że nie będą seksualizować postaci króliczki. 

Sam reżyser - Malcolm D. Lee - opowiedział o tym nieco w Entertainment Weekly: 

Byłem bardzo zaskoczony, kiedy zobaczyłem jak bardzo ta postać była "wyzywająca" w oryginale. Postanowiliśmy, że musimy dogłębnie ją zmodernizować. Mamy 2021 rok. To ważne, by pokazywać silne, samodzielne postaci damskie.

I chociaż niektórzy to rozumieją i popierają, to innym zupełnie się to nie podoba. Pojawiło się mnóstwo komentarzy takich jak: 

To jest takie głupie. Pozbądźmy się wszystkiego, co ma seksapil, bo to razi małą grupkę osób. Najlepiej udawajmy, że nie istnieją kobiety z dużymi piersiami.

czy nawet: 

Jak mam się do czegoś takiego masturbować? 

Kto by pomyślał, że króliczka z animowanej bajki może doprowadzić do takiej zaciętej dyskusji w Internecie... 

"Kosmiczny mecz: Nowe dziedzictwo" w kinach i na HBO Max już 16 lipca 2021 roku. Obejrzycie, mimo tego, że Lola ma mniejszy biust? 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO