×

Wyszukaj artykuł


Piłkarzowi założono gips

Robert Lewandowski jest kontuzjowany! Czeka go kilka tygodni przerwy

Redakcja Pinbook | 27-02-2020 | skomentuj

Robert Lewandowski jest kontuzjowany! Czeka go kilka tygodni przerwy

AKPA

Oceń


Robert Lewandowski wziął ostatnio udział w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. Spotkanie zakończyło się wygraną Bayernu 3:0, przy czym Lewandowski zdobył jedną bramkę. Okazało się jednak, że w trakcie spotkania napastnik Bayernu Monachium doznał poważnej kontuzji. Po spotkaniu u piłkarza zdiagnozowano złamanie kości piszczelowej w lewym stawie kolanowym. Sebastian Mila w rozmowie z Polskim Radiem skomentował wypadek Lewandowskiego:

Wszyscy liczyliśmy na to, że będziemy cieszyć się z fantastycznego występu Roberta Lewandowskiego, wychwalać go za to, jak zagrał i w jakiej jest formie. Jednak przyszła smutna informacja o kontuzji, którą złapał w tak dobrym momencie dla niego, jak i Bayernu.

  Zobacz także  

Video dnia:Stwierdził jednak przy tym, że mimo wszystko był to najlepszy możliwy moment na uraz u sportowca:

Z drugiej strony - chociaż wiem, że to jest złe stwierdzenie - jeśli Lewandowski miał nabawić się urazu, to był to najlepszy moment z możliwych. Tak zwane mniejsze zło. Gdyby Robert złapał kontuzję w czerwcu, to pamiętamy, jak odliczaliśmy prawie dwa lata temu, czy zdoła wykurować się na mistrzostwa świata Kamil Glik i to było straszne.

Kiedy wróci na boisko?

W środę Robert Lewandowski został przebadany przez słynnego lekarza Bayernu, Hansa-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta. Piłkarzowi założono na nodze gips, z którym spędzi kolejnych dziesięć dni. Po tym okresie rozpocznie rehabilitację. Dopiero jak powróci do pełnej sprawności, będzie mógł wrócić do gry. Zdaniem lekarzy cały proces leczenia potrwa przez około miesiąc.


Wszystko na temat:

Robert Lewandowski Piłka nożna Sport Choroba Niemcy Polska Wszystkie tagiDodaj komentarz