×

Wyszukaj artykuł

Piłkarz przejdzie operację

Pechowa kontuzja Dawida Kownackiego

Redakcja Pinbook | 06-02-2020 | skomentuj

Pechowa kontuzja Dawida Kownackiego

AKPA

OceńDawid Kownacki, napastnik reprezentacji Polski i Fortuny Dusseldorf miał ostatnio wyjątkowego pecha. W poniedziałek, podczas treningu przed wtorkowym meczem z FC Kaiserslautern (który skończył się wygraną 5:2) piłkarz doznał kontuzji. W środę postawiono diagnozę, że doszło do naderwania więzadła w kolanie, w związku z czym sportowca będzie teraz czekać operacja. Portal PZPN-u „Łączy nas piłka” napisał:

Dawid Kownacki nabawił się urazu podczas poniedziałkowego treningu i zostanie wykluczony z gry. „Kownaś” uszkodził więzadło w kolanie i na początku przyszłego tygodnia będzie musiał przejść operację. Trzymaj się Dawid, wracaj szybko!

  Zobacz także  


Podobny komunikat wydał klub Kownackiego, Fortuna Dusselforf, w którym podkreślono, że Polak do odwołania nie będzie mógł brać udziału w meczach i treningach.

Kontuzja

U piłkarza doszło do naderwania więzadeł pobocznych. Wynika z tego, że Kownacki po zabiegu nie będzie mógł grać przez okres od miesiąca do dwóch. Najprawdopodobniej więc wystąpi jeszcze w tym sezonie na boisku. Nie wyklucza się też jego udziału w Euro 2020 – wszystko zależy od tego, jak szybko i skutecznie będzie przechodził rehabilitację. To nie jest pierwsza kontuzja w karierze Dawida Kownackiego. W marcu zeszłego roku doznał w czasie meczu kontuzji uda. W październiku z kolei naciągnął ścięgno przywodziciela.

 


Wszystko na temat:

Dawid Kownacki Sport Choroba Piłka nożna Polska Wszystkie tagiKomentarze: