To morderstwo wstrząsnęło całym krajem

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj - zwiastun dokumentu o słynnej zbrodni

Knutby to prowincjonalne miasteczko w pięknej i malowniczej Szwecji. Zostało okryte złą sławą, a wszyscy zwracali w jego stronę oczy, kiedy doszło tam do sensacyjnej zbrodni, której nikt nie zamierzał wyjaśniać. HBO uznało, że cała sprawa jest tak interesująca, że nakręcono o tym serial dokumentalny zatytułowany "Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj". 

Zbrodnia w Knutby - dokument HBO 

To jedna z najsłynniejszych i najgłośniejszych zbrodni w historii Szwecji. To poplątana sieć religii, seksu, morderstwa, manipulowania dowodami i jeszcze więcej niewyjaśnionych wątków. To skłoniło dziennikarzy śledczych do tego, aby ponownie zająć się sprawą z 2004 roku. Martin Johnson i Anton Berg zajęli się tym, co naprawdę wydarzyło się w Knutby. Efekt ich śledztwa to właśnie ten serial dokumentalny, który wyreżyserował Henrik Georgsson. 

Materiały promocyjne serialu

O co w ogóle chodzi w całej sprawie? 10 stycznia 2004 roku w Knutby, około 4:40, rozległy się strzały. Postrzelony został mężczyzna - Daniel Linde. Dwie godziny później odkryto również ciało jego sąsiadki Alexandry Fossomo. Kobieta, żona pastora lokalnego zboru zielonoświątkowców, została brutalnie zamordowana w swoim własnym łóżku. 

Niedługo później 26-letnia Sara Svensson przyznała się, że to ona dokonała zbrodni. Pracowała w domu pastora i jego żony, a także należała do tego samego kościoła. Szwecja przyglądała się temu, bo nikt nie ukrywał co myśli - ten odłam z Knutby to nic innego, jak sekta. Później na jaw zaczęły wychodzić inne wątki m.in. taki, że pastor sypiał nie tylko ze Svensson, ale również kobietą postrzelonego mężczyzny. 

W dokumencie dziennikarze próbują rzucić nowe światło na tę sprawę. Podejmują nowe tropy, zbierają materiały i badają te, które nigdy nie został ujawnione. Efektem tego jest dokument, którego premiera odbędzie się 4 kwietnia 2021 roku na HBO GO

Pierwszy odcinek na HBO zostanie z kolei wyemitowany już 8 kwietnia 2021 roku. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO