To ostatnie obostrzenie?

Kina w Polsce zamknięte do 25 kwietnia

Niestety, znowu nie mamy dobrych wieści dla wszystkich tych, którzy pracują w kinach (i wydaje się, że dla branży filmowej to również nie jest pocieszające). Na wczorajszej konferencji odnośnie obostrzeń ponownie je przedłużono. Całe szczęście - jedynie o tydzień. Mimo to jest to wielki cios dla wszystkich, którzy liczyli na to, że już po 18-tym wrócą do pracy. 

Kina nadal zamknięte 

Oczywiście obowiązujące zasady bezpieczeństwa dotyczą nie tylko kin, ale również teatrów i innych ośrodków kultury. Nie mogą one otworzyć się od 18 kwietnia, bowiem nałożono kolejny tydzień obostrzeń. Oznacza to, że do 25 kwietnia (włącznie) będą musiały pozostać zamknięte. 

CANVA

Mamy nadzieję, że będą to ostatnie takie obostrzenia. Jednak, jak wiemy, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, a sytuacja jest trudna. Jesteśmy jednak dobrej myśli, że po 25 kwietnia nastąpi znaczne luzowanie obostrzeń. 

Są jednak wyjątku w kwestii obostrzeń. Od 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Oprócz tego wszyscy będą mogli uprawiać sport na świeżym powietrzu - przy zachowaniu limitu do 25 osób. Opróćz tego dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć we współzawodnictwach sportowych, które prowadzone będą przez odpowiedni polski związek sportowy. Może to krok w przód ku lepszemu? 

Tak czy inaczej - jeśli ktoś liczył na to, że w kwietniu uda mu się obejrzeć w kinie "Godzilla kontra Kong" to, niestety, nie ma na to szans. Ale może w maju? 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO