×

Wyszukaj artykuł


Konferencja w Jeleniej Górze

Małgorzata Kidawa-Błońska o koronawirusie: „Aptekarze mogliby informować o procedurach medycznych”

Redakcja Pinbook | 02-03-2020 | skomentuj

Małgorzata Kidawa-Błońska o koronawirusie: „Aptekarze mogliby informować o procedurach medycznych”

AKPA

Oceń


W sobotę odbyła się konwencja wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W niedzielę z kolei spotkała się ona z mieszkańcami Szklarskiej Poręby, a potem Jeleniej Góry, gdzie też później wystąpiła na konferencji prasowej. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta podczas swojego wystąpienia postanowiła skomentować najnowsze doniesienia na temat koronawirusa. Zasugerowała między innymi, że farmaceuci mogliby brać udział w informowaniu obywateli o krokach podejmowanych w przypadku zagrożenia epidemią:

Mamy wspaniałych aptekarzy, farmaceutów, którzy mogliby być wykorzystani do tego, żeby informować, jak należy się zachować w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z epidemiami. Dlaczego rząd nie wykorzystuje takich możliwości? Aptekarze mogliby informować o procedurach medycznych i uspokajać Polaków.

  Zobacz także  

Video dnia:Kandydatka na prezydenta dodała, że rząd powinien rzetelnie i na bieżąco informować Polaków na temat wciąż pojawiających się doniesień na temat zachorowań:

Skoro w mediach pojawiają się informacje, to rząd powinien się do nich odnosić, choćby dzisiejsza historia pacjentki, która przyleciała samolotem do Krakowa, czy kobiety zamkniętej w izolatce. Rząd powinien się do tego odnieść; powinien powiedzieć dlaczego w szpitalach nie działają w pełnie procedury.

Wspomniana przez Kidawę-Błońską pacjentka musiała czekać w odizolowaniu przez 88 godzin na wyniki badań. Jej sprawę skomentował już rzecznik Ministerstwa Zdrowia, który stwierdził, że w tym przypadku wina leżała po stronie szpitala w Krotoszynie. W niedzielę poinformowano, że ministerstwo uruchomi zespół ds. monitorowania prawidłowości procedur związanych z koronawirusem.

  Zobacz także  


Wpis na Twitterze

Małgorzata Kidawa-Błońska już kilka dni temu zamieściła na Twitterze wpis, w którym wystąpiła z apelem do rządu o przekazanie informacji na temat koronawirusa w Polsce:

Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce. Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze.

Na jej apel odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowsk, który telefonicznie poinformował ją na temat aktualnych danych:

Pojawiają się w mediach różne fake newsy, niepotwierdzone doniesienia. Niedawno pojawił się wpis marszałek Kidawy-Błońskiej. Zadzwoniłem do niej, wyjaśniłem przed chwilą, jak wygląda sytuacja, jakie są dane

Zgodnie z informacjami przekazanymi dzisiaj przez prezydenta Andrzeja Dudę, sytuacja ta do dziś nie uległa zmianie – w Polsce nie potwierdzono żadnego zachorowania na chorobę COVID-19 wywołaną koronawirusem.

Wszystko na temat:

Małgorzata Kidawa-Błońska Polityka Politycy Polska Wirus Jelenia Góra Epidemia Twitter Wszystkie tagiDodaj komentarz