×

Wyszukaj artykuł

Dobry pomysł?

Kevin Smith do „Szczurów z supermarketu 2” wprowadzi wątek koronawirusa

Redakcja Pinbook | 19-04-2020 | skomentuj

Kevin Smith do „Szczurów z supermarketu 2” wprowadzi wątek koronawirusa

wikipedia.org

Oceń„Szczury z supermarketu” z 1995 roku to jeden z najpopularniejszych filmów Kevina Smitha. Przestawia zwariowaną historię Jeremy’ego Londona i Jasona Lee, którzy krótko mówiąc są leniwymi próżniakami. Wolny czas najchętniej spędzają w centrach handlowych. W pewnym momencie ich dziewczyny zaczynają mieć ich serdecznie dość i rzucają swoich chłopaków. Jeremy i Jason nie chcą się z tym jednak pogodzić i postanawiają zrobić wszystko, żeby odzyskać swoje obiekty westchnień. Pomocy w tej trudnej misji udzielają im Jay i Cichy Bob, którzy jak się można domyślać, wprowadzają do tej całej sytuacji więcej zamieszania, niż pożytku.

  Zobacz także  


Już od kilku dobrych lat reżyser i odtwórca roli Cichego Boba zapowiadał, że stworzy drugą część „Szczurów z supermarketu”.

Zmiany w scenariuszu

Kevin Smith obecnie pracuje nad scenariuszem swojego najnowszego filmu, który ma nosić tytuł „Twilight of the Mallrats”. Niedawno aktor udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoich ostatnich przemyśleniach w kwestii fabuły nowej produkcji:

Pracowałem dziś nad „Twilight of the Mallrats”, czyli „Szczurami z supermarketu 2”, a zeszłej nocy przeczytałem o tym jak to 2020 rok i tak miał być gwoździem do trumny dla wielu sklepów, a pandemia jeszcze to dodatkowo pogorszyła. Wkrótce zobaczymy jak wiele sklepów, które znaliśmy przez większość naszego życia, po prostu odejdzie.

  Zobacz także  


Gwiazdor podkreślił także, że w obliczu zmian zachodzących teraz na świecie, w swoim nowym filmie zamierza odnieść się nieco bardziej do panującej obecnie sytuacji:

W Ameryce zapowiadają całkowitą implozję supermarketów. Jako facet, który pisze film z akcją rozgrywającą się w supermarkecie, myślę sobie „to przydatna informacja w mojej branży”. Zacząłem więc wpisywać pandemię do filmu, bo nie ma najmniejszych wątpliwości, że będziemy o tym pamiętać przez długi czas. Nie będzie tak, że za rok ktoś mi powie: „Po co to napisałeś, koronawirus był w zeszłym roku”. Będziecie słyszeć doniesienia związane z koroną przez kolejnych 5 albo 10 lat - tak samo, jak 11 września był wszędzie.

Jak widać, według Smitha temat koronawirusa będzie aktualny jeszcze przez długi czas od zakończenia epidemii. Na razie nie zdradził jednak, kiedy planuje premierę sequela swojego kultowego filmu.

Wszystko na temat:

Kevin Smith Filmy Wirus Epidemia Aktor Reżyser Kino Zapowiedź Gwiazdy Aktorzy Wszystkie tagiKomentarze: