×

Wyszukaj artykuł

Oburzony aktor: „Nie znają wyników takiej ignorancji”

Bartek Kasprzykowski został wyśmiany przez maskę i rękawiczki

Redakcja Pinbook | 26-03-2020 | skomentuj

Bartek Kasprzykowski został wyśmiany przez maskę i rękawiczki

AKPA

OceńKoronawirus niestety wciąż się rozprzestrzenia i nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała się szybko zakończyć. Polski rząd w obawie przed wzrostem zachorowań wprowadził kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Pomimo, że w mediach wciąż huczy od informacji o tym, żeby stosować odpowiednie środki ostrożności, niektórzy wciąż podchodzą do problemu epidemii z lekceważeniem. Niedawno przekonał się o tym Bartek Kasprzykowski. Aktor z serialu „Przyjaciółki” dawno już poparł akcję promującą poddanie się izolacji #zostajewdomu. Jednak musiał on w pewnym momencie opuścić swoje miejsce zamieszkania, żeby sprawdzić, jak idą prace robotników na jego budowie.

  Zobacz także  


Na spotkanie z robotnikami Kasprzykowski wybrał się w masce ochronnej i rękawiczkach medycznych. Okazało się jednak, że pracownicy budowy nie zrozumieli sensu wprowadzania tych środków ostrożności. Juror programu „Twoja twarz brzmi znajomo” po przykrym spotkaniu postanowił zrelacjonować wszystko na swoim Instagramie:

Pozdrawiam panów z budowy, co pozorowali pracę, ale humor im dopisywał, bo śmiali się z mojej maski i rękawiczek. Dużo zdrowia im życzę i ich starym matkom. I żonom. I dzieciom. I rodzicom ich wesołych kolegów, co śmieją się z histerii lemingów. Widać z matmy była pała, bo nie znają wyników takiej ignorancji. Albo oglądają tylko te wiadomości, które im pasują.

W dalszej części swojego wpisu aktor podkreślił, że nie będzie przejmował się opinią innych na temat swojego postępowania w czasie epidemii. Zaznaczył, że stosuje środki ostrożności w postaci maski i rękawiczek z troski o bezpieczeństwo swojej rodziny, a także innych ludzi:

Zostaję w domu dla moich teściów i rodziców, dzięki którym mogę jeździć po Polsce z przedstawieniem. Zostaję dla tych, którzy śmieją się na budowie. I dla nich, kiedy muszę, noszę te akcesoria. Odkopałem tę maseczkę w naszej apteczce, bo nie ma w aptekach. Jeżeli niepotrzebnie ją noszę, napiszcie, bo już się gubię w zaleceniach... chcę dobrze dla tego kraju. Jesteś patriotą? Zostań w domu.

  Zobacz także  


Kto powinien nosić maskę?

Z pewnością aktor przy zakładaniu ochronnej maski i rękawiczek kierował się dobrymi intencjami. Należy jednak zaznaczyć, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca noszenie masek przede wszystkim tym osobom, które mają kaszel i inne objawy grypopodobne. Zgodnie z zaleceniami WHO, zdrowe osoby powinny je nosić wtedy, gdy opiekują się osobą z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś trzeba było. Pierwszy raz od zamknięcia. Pozdrawiam panów z budowy, co pozorowali pracę, ale humor im dopisywał, bo śmiali się z mojej maski i rękawiczek. Dużo zdrowia im życzę i ich starym matkom. I żonom. I dzieciom. I rodzicom ich wesołych kolegów, co śmieją się z histerii lemingów. Widać z matmy była pała, bo nie znają wyników takiej ignorancji. Albo ogaldają tylko te wiadomości, które im pasują. Zostaję w domu dla moich teściów i rodziców, dzięki którym mogę jeździć po Polsce z przedstawieniem. Zostaję dla tych, którzy śmieją się na budowie. I dla nich, kiedy muszę, noszę te akcesoria. Odkopałem tę maseczkę w naszej apteczce, bo nie ma w aptekach. Jeżeli niepotrzebnie ją noszę, napiszcie, bo już się gubię w zaleceniach... chcę dobrze dla tego kraju. Jesteś patriotą? Zostań w domu. #jestespatriotazostanwdomu

Post udostępniony przez Bartek KasprzykowskiOficjalnie (@kasprzykowskibartek)

Wszystko na temat:

Bartłomiej Kasprzykowski Aktorzy Seriale Epidemia Wirus Gwiazdy Aktor Celebryci Instagram Wszystkie tagiKomentarze: