×

Wyszukaj artykuł

Wielka kara od UEFA

Manchester City został wykluczony z Ligi Mistrzów na dwa sezony!

Redakcja Pinbook | 17-02-2020 | skomentuj

Manchester City został wykluczony z Ligi Mistrzów na dwa sezony!

Fotografia poglądowa

OceńW związku z publikacją tygodnika „Der Spiegel”, w marcu 2019 roku UEFA rozpoczęła śledztwo w sprawie działań Manchesteru City. Dziennikarzom pisma udało się bowiem ustalić na podstawie materiałów otrzymanych od „Football Leaks”, że brytyjski klub wiele razy lekceważył przepisy Finansowego Fair Play i dopuszczał się manipulacji umowami ze sponsorami. Informacje te zostały potwierdzone w trakcie dochodzenia prowadzonego przez Organ Kontroli Finansowej Klubów.

  Zobacz także  


Śledztwo wykazało, że Manchester City fałszując dokumentację zawyżał dochody od sponsorów w latach 2012-2016. Klub dodatkowo obciążył fakt, że w trakcie prowadzonego dochodzenia nie podejmował współpracy z kontrolerami.

Kara

Izba Orzekająca UEFA ogłosiła w piątek, że klub Manchester City dopuścił się poważnych uchybień w procesie licencyjnym oraz przestrzegania przepisów Finansowego Fair Play:

W związku z dochodzeniem, które zostało przeprowadzane przez Izbę Kontroli Finansowej UEFA pod przewodnictwem Jose da Cunha Rodriguesa, klub został poinformowany o ostatecznej decyzji.

Zgodnie z tą decyzją, Manchester City został zdyskwalifikowany z europejskich rozgrywek w sezonach 2020/2021 i 2021/2022. Dodatkowo, klub będzie musiał zapłacić 30 mln euro grzywny. Władze klubu oświadczyły już, że śledczy zignorowali dowody świadczące o braku ich winy i że zamierzają odwołać się od decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

To już jest druga kara dla angielskiego klubu za nieprzestrzeganie przepisów FFP. W 2014 roku Manchester City został z tego powodu ukarany grzywną 49 mln funtów, która została zmniejszona do 18 mln.


Wszystko na temat:

Sport Piłka nożna Wielka Brytania Pieniądze Liga Mistrzów Wszystkie tagiKomentarze: