×

Wyszukaj artykuł

Klub zapłaci grzywnę

Surowa kara dla Legii za transparenty na meczu z ŁKS-em

Redakcja Pinbook | 13-02-2020 | skomentuj

Surowa kara dla Legii za transparenty na meczu z ŁKS-em

Fotografia poglądowa

OceńW niedzielę odbył się mecz 21. kolejki ekstraklasy z ŁKS Łódź, podczas którego kibice Legii Warszawa wywiesili na „Żylecie” transparent w języku francuskim. Był on adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, który jest właścicielem firmy Sii Polska i który obecnie prowadzi negocjacje w związku z zainwestowaniem w Polonię Warszawa. Umieszczona na banerze treść brzmiała: „Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje”.

  Zobacz także  


Ponadto, pojawił się także drugi transparent z napisem „Kisiel won z Legii”, który był skierowany do piłkarza Jana Kisiela. 17-latek niedawno przeszedł do Legii Warszawa z Polonii.

Reakcja Komisji Ligi

Uwagę Komisji Ligi zwróciły groźby zawarte w treści owych transparentów. Przewodniczący Komisji Jarosław Poturnicki zaznaczył, że drużyny grające w ekstraklasie mają obowiązek dbać o jej wizerunek. Zauważył też, że Legia Warszawa nie podjęła żadnych kroków w celu zdjęcia transparentów z trybun:

Kluby biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek. Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami.

  Zobacz także  


Poturnicki podkreślił też, że zachowanie kibiców było niedopuszczalne:

Kibice przekroczyli dopuszczalne granice dopingu. Działanie Komisji Ligi powinno być w takich sytuacjach ostatecznością. Negatywnych zdarzeń, które wystąpiły na meczu, klub mógł bowiem uniknąć. Wzajemny antagonizm kibiców drużyn z jednego miasta jest zrozumiały, jednak nie może przybierać form niezwiązanych z rywalizacją na boisku. Komisja Ligi apeluje do wszystkich podmiotów zajmujących się organizacją rozgrywek piłkarskich w Polsce, o współpracę w zakresie bezpieczeństwa na stadionach i niedopuszczania do podobnych sytuacji.

W efekcie, na Legię nałożono grzywnę w wysokości 50 tys. zł. Z kolei kibice, którzy stoją za tymi transparentami, dostali zakaz wstępu na najbliższy mecz zespołu na tym stadionie.

Wszystko na temat:

Piłka nożna Polska Pieniądze Warszawa Sport Wszystkie tagiKomentarze: