Szaleństwo?

Kanye West twierdzi, że jest największym artystą, jakiego Bóg stworzył

AKPA

Od czasu głośnego napadu na Kim Kardashian w Paryżu, jej mąż Kanye West zaczął się zmagać z problemami natury mentalnej. Zaczął się wówczas coraz dziwniej zachowywać i wreszcie doznał tak silnego załamania nerwowego, że musiał odbyć leczenie na zamkniętym oddziale psychiatrycznym. Po powrocie z niego twierdził, że jest już wyleczony i czuje się tak dobrze, jak jeszcze nigdy wcześniej. Jednak jego ostatnie słowa wypowiedziane na mszy, która niedawno miała miejsce w Teksasie, budzić mogą wątpliwości co do jego stanu. W czasie nabożeństwa wystąpił przed zgromadzeniem, żeby opowiedzieć o swojej duchowej przemianie i ogłosił tam między innymi, że jest „największym artystą, jakiego Bóg kiedykolwiek stworzył”.

To nie jest pierwszy raz, kiedy amerykański raper nie grzeszy skromnością.

Nawrócony

Na owej mszy byli obecni reporterzy magazynu „People”. Na łamach swojego pisma cytowali kontrowersyjne słowa rapera, który opowiadał tam o trudnym pobycie w szpitalu:

Wiem, że Bóg wzywał mnie od dawna, ale diabeł rozpraszał mnie przez wiele lat. [...] Kiedy przeżywałem najgorsze momenty mojego życia, Bóg był tam ze mną, wysyłał mi wizje i inspirował mnie. Pamiętam, jak siedziałem w szpitalu na UCLA po załamaniu nerwowym i narysowałem kościół, który chcę założyć w centrum Calabasas. To wszystko jest udokumentowane.

Głęboka przemiana?

W dalszym ciągu swojej wypowiedzi na mszy, Kanye przekonywał o swojej gruntownej duchowej przemianie:

Zniknęła ze mnie cała arogancja i zarozumiałość, teraz Bóg wykorzystuje te cechy w inny sposób. [...] Ponieważ za każdym razem, gdy się budzę, mówię sobie: "Jestem tutaj w służbie Bogu i żadna broń skierowana w moją stronę nie będzie mi zagrażać". [...] Jezus zwyciężył. Już mówiłem o mojej arogancji i zarozumiałości. Teraz największy artysta, którego Bóg kiedykolwiek stworzył, pracuje dla niego.

Słowa rapera przytaczane przez magazyn „People” wywołały pogłoski o tym, że jeszcze nie pokonał on do końca swoich problemów zdrowotnych. Wątpliwości budzi też charakterystyczny dla niego i wciąż dający o sobie znać zupełny brak skromności.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO