×

Wyszukaj artykuł


Świadomość wzrośnie?

Kampania społeczna dotycząca terroryzmu – jak się zachować podczas ataku? [WIEDO]

Redakcja Pinbook | 27-11-2019 | skomentuj

Kampania społeczna dotycząca terroryzmu – jak się zachować podczas ataku? [WIEDO]

Fotografia poglądowa

Oceń


Terroryzm jest zjawiskiem, z którym niestety borykać się musi niemal cały świat. Społeczeństwo powinno znać zagrożenia i ryzyka związane z funkcjonowaniem dzisiejszego świata. Niedawno powstała kampania społeczna 4U, która ma na celu przedstawienie zalecanego zachowania podczas ataku terrorystycznego. Kampania powstała z inicjatywy Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sfinansowało ją Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z funduszu przeznaczonego na „Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015-2019”

  Zobacz także  


Podstawową zasadą jest zachowanie ostrożności – należy być uważnym i zwracać uwagę na podejrzane przedmioty i zachowania. „Nigdy nie bądź obojętny, przekazuj informacje o zagrożeniu na numer alarmowy 112” - możemy dowiedzieć się z filmu.

Wideo w trosce o świadomość obywateli

Jak zachować się w trakcie ataku terrorystycznego? „Jeśli usłyszysz wybuch lub strzały – nie podchodź. Jeśli możesz – uciekaj. Nie wracaj na miejsce zdarzenia. Informuj mijane osoby o zagrożeniu” - dowiadujemy się z materiału na serwisie YouTube. W ostateczności należy skonfrontować się z napastnikiem: „Jeśli nie masz, gdzie uciec, ukryj się. Zabarykaduj pomieszczenie, wycisz telefon i odsuń się od okien i drzwi. Jeśli nie możesz się ukryć ani uciec – udaremnij atak”. Cały film możecie obejrzeć poniżej.


Wszystko na temat:

Wiadomości Polska Terroryzm Wszystkie tagiKomentarze: