×

Wyszukaj artykuł


Kajakarstwo - kilka powodów, dla których warto wiosłować

Redakcja Pinbook | 14-05-2019 | skomentuj

Kajakarstwo - kilka powodów, dla których warto wiosłować

Oceń


Kajaki to świetny pomysł dla każdego, kto chce aktywnie spędzić czas wolny. Warto zastanowić się nas spróbowaniem swoich sił w wiosłowaniu, szczególnie jeśli do wyboru mamy wyjątkowe trasy, które pozwalają obcować z naturą. Spływom kajakowym sprzyjają słoneczne dni i wysokie temperatury, którymi w ostatnich latach pogoda rozpieszcza nas już od kwietnia, Dla nieprzekonanych do takiej formy fizycznej aktywności przygotowaliśmy kilka powodów, które rozwieją wątpliwości i zachęcą do skorzystania ze spływów.

  Zobacz także  


Obcowanie z naturą

Spływy kajakowe pozwalają na przemieszczanie się wyjątkowo malowniczymi trasami, którym daleko do zatłoczonych plaż czy ogromnych kurortów turystycznych. Jest to więc znakomita opcja dla osób ceniących sobie ciszę i spokój – taka forma rozrywki doskonale relaksuje i pozwala oczyścić umysł. Funkcjonując na co dzień w miejskim zgiełku z przyjemnością odetchniemy na łonie natury. Nierzadko podziwiać możemy wówczas faunę i florę – kajaki są na tyle cicho, że rzadko płoszą dzikie zwierzęta. Czyni to spływy kajakowe świetną rozrywką także dla chociażby miłośników fotografii.
 

zdj1

Aktywny wypoczynek całej rodziny

Różnorodność jaką proponują spływy czyni z nich rozrywkę dla ludzi w każdym wieku. Kajaki świetnie się sprawdzą zarówno jako rozrywka dla całej rodziny, jak i dla tych, którzy spragnieni są mocniejszych wrażeń. Spokojny nurt pozwala cieszyć się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, a wymagające górskie trasy sprawdzają się świetnie jako trening dostarczający sporego wysiłku i adrenaliny. Ważnym elementem jest też cała otoczka towarzysząca spływom – możemy samodzielnie pokonywać wyznaczone trasy lub zdecydować się na współpracę we wspólnym wiosłowaniu z innymi. Szczególnie atrakcyjnie jawią się kajaki kilkuosobowe, które pomagają w zacieśnianiu więzów międzyludzkich, jak i są okazją do poznania nowych ludzi, z którymi połączyć może nas to niezwykłe hobby. Dodatkowo spływom towarzyszyć mogą inne aktywności – paintball, gry zespołowe, plażowanie, ogniska i biesiady nad wodą.

  Zobacz także  


Spływy kajakowe – dużo atrakcji za niską cenę

Pomimo wspaniałej przygody jaką są spływy kajakowe, nie jest to droga rozrywka, na którą musimy odkładać miesiącami. Każdy może dopasować taką przygodę do własnej kieszeni. Wybierając się na kilkugodzinny rekreacyjny spływ zadbać musimy jedynie o odpowiedni strój – kajak można wypożyczyć. Nieco droższe są dłuższe wyprawy, które wiążą się z noclegiem i trwają dłużej. Wówczas warto rozważyć kilka opcji noclegowych – do najpopularniejszych należą domki letniskowe, przyczepy campingowe, namioty i hostele nad wodą. Warto zaopatrzyć się w parę butów do wody, które kosztują około 30 złotych. Tak zaopatrzeni i gotowi na nowe wyzwania możemy zacząć swoją przygodę z kajakarstwem. Dla początkujących proponujemy mało wymagające trasy, a zaprawionych w bojach odsyłamy do wartkich górskich strumieni. Zbliża się lato – gorący okres zwłaszcza dla miłośników spływów kajakowych. Być może warto spróbować swoich sił i znaleźć nową pasję.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: