×

Wyszukaj artykuł

Powstaje nowa wersja!

„Piotruś Pan” - Jude Law zagra Kapitana Haka w aktorskim filmie Disneya?

Redakcja Pinbook | 08-07-2020 | skomentuj

„Piotruś Pan” - Jude Law zagra Kapitana Haka w aktorskim filmie Disneya?

"Piotruś Pan"/Materiały prasowe

OceńPo stworzeniu nowych wersji „Pięknej i Bestii”, „Króla Lwa” oraz „Mulan” Disney przymierza się do nakręcenia nowej odsłony kolejnej klasycznej bajki. Okazuje się, że amerykańska wytwórnia tym razem postanowiła zająć się „Piotrusiem Panem”. Nowa aktorska adaptacja będzie nosić tytuł „Peter Pan & Wendy”. Film wyreżyseruje David Lowery, twórca takich hitowych produkcji jak „Mój przyjaciel smok” czy „Gentleman z rewolwerem”. Reżyser odpowiada również za powstanie scenariusza, który napisał wraz z Tobym Halbrooksem. Producentem filmu został z kolei Jim Whitaker.

  Zobacz także  


Animowany „Piotruś Pan” z 1953 roku jest jedną z najlepiej zarabiających adaptacji słynnej powieści autorstwa J.M. Barriego. Później powstało kilka innych filmów opartych na tej historii, między innymi „Hook” z Robinem Williamsem i Dustinem Hoffmanem w rolach głównych. Nie odniosły one jednak tak dużego sukcesu finansowego jak produkcja Disneya.

Kto zagra Kapitana Haka?

Okazuje się, w roli Kapitana Haka wystąpi najprawdopodobniej Jude Law. Jak podaje serwis Variety, brytyjski aktor prowadzi właśnie negocjacje z Disneyem w sprawie angażu w filmie „Peter & Wendy”. To będzie kolejny czarny charakter w karierze gwiazdora – ostatnio w tego rodzaju postać wcielił się w filmie „Kapitan Marvel”. Ponoć rolę Kapitana Haka wytwórnia proponowała już wcześniej Willowi Smithowi, ale aktor nie przyjął tej oferty. Wiemy już także, kto odegra role Piotrusia Pana oraz Wendy – w te postaci wcielą się Alexander Molony oraz Ever Anderson. Co ciekawe, fabuła filmu będzie nieco odbiegać od kultowej animacji z 1953 roku. Twórcy podjęli bowiem decyzję, że będzie ona bardziej zbliżona do treści oryginalnej książki J.M. Barriego. Pierwsze prace nad filmem rozpoczęły się już na początku 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przerwane. Teraz już zostały wznowione i z pewnością niebawem poznamy więcej szczegółów na temat nowej adaptacji „Piotrusia Pana”, a także datę jej premiery.

Do premiery nowego „Piotrusia Pana” zostało jeszcze sporo czasu. To świetna okazja, by nadrobić filmowe zaległości. Gorąco zachęcamy do obejrzenia oscarowego „Forresta Gumpa” z Tomem Hanksem w roli głównej, a także filmów „Atak paniki” oraz „Świat w ogniu”.


Wszystko na temat:

Filmy Disney Zapowiedź Jude Law Will Smith Wszystkie tagiKomentarze: