„Chciałbym grać tę rolę już zawsze”

Jesse Eisenberg marzy o powrocie do roli Lexa Luthora

wikipedia.org

Jesse Eisenberg wcielił się w rolę Lexa Luthora w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” Zacka Snydera z 2016 roku. Można go było także przez moment zobaczyć w tej kreacji aktorskiej pod koniec filmu „Liga Sprawiedliwości”. Przedstawiona przez niego wersja kultowego złoczyńcy nieszczególnie przypadła jednak części widzów do gustu. W ramach promowania swojego filmu „Vivarium”, aktor udzielił wywiadu, w którym opowiadał o swoim udziale w produkcji DC z wielkim entuzjazmem. Zapytany o to, czy jeszcze raz by chciał zagrać Luthora odparł:

O tak, byłoby świetnie, bo jest tak dobrą postacią. Granie złoczyńcy w filmie superbohaterskim to zawsze najlepsza rzecz. Bohaterowie są fajni, ale złoczyńca to zawsze najlepszy element, bo można sobie pozwolić na bycie bardziej ekstrawaganckim. Bohaterowie z reguły przeżywają, ale złoczyńca ma wszystkie najlepsze kwestie.

Zapytany o to samo w jednym z ostatnich wywiadów Eisenberg podtrzymał swoją gotowość do ponownego wcielenia się w rolę złoczyńcy:

Żartujesz sobie? Z przyjemnością zrobiłbym to raz jeszcze. To najfajniejsza rola do zagrania. Nie wiem nawet, czy oni sami wiedzą, co chcą teraz zrobić z tymi filmami, ale dla mnie to była prawdziwa frajda. Chciałbym grać tę rolę już zawsze. Nie mam żadnej wiedzy o tym, co oni teraz zamierzają z tym wszystkim zrobić.

Dodał także, że w Luthorze podoba mu się pewna swoboda, z jaką może samodzielnie decydować o kreacji postaci:

Ta postać jest otwarta na wiele interpretacji. Nie ma tu żadnych odgórnych założeń, czegoś, co widzowie chcieliby konkretnie zobaczyć, więc to rola dająca pełną swobodę artystyczną. Czy pozwolą mi to zrobić raz jeszcze? Nie mam pojęcia. To jest jednak jedna z tych rzeczy, które kocham.

Na razie jednak nie zapowiada się, aby Zack Snyder miał nakręcić kolejny film z udziałem aktora. Reżyser bowiem na razie nie pozostaje w najlepszych stosunkach z wytwórnią Warner Bros.

Chcielibyście ponownie zobaczyć Jessego Eisenberga w roli Lexa Luthora?

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO