×

Wyszukaj artykuł

Nie wszyscy lubią młodą aktywistkę

Jeremy Clarkson z „Top Gear” mocno o 15-letniej Thunberg: „jest dziwną, rozkapryszoną Szwedką”

Redakcja Pinbook | 07-12-2019 | skomentuj

Jeremy Clarkson z „Top Gear” mocno o 15-letniej Thunberg: „jest dziwną, rozkapryszoną Szwedką”

AKPA/Facebook (Greta Thunberg)

OceńGreta Thunberg to bez wątpienia pewnego rodzaju objawienie. Młoda, 15-letnia Szwedka, bardzo mocno angażuje się w sprawy, które związane są z klimatem i całą naszą planetą. Zaczęło się od samotnego strajku pod szwedzkim parlamentem, do którego doszło w tym roku, a dokładniej w czerwcu. 15-latka nagle została okrzyknięta symbolem walki z niszczeniem planety i całego ekosystemu. Wiele osób całkowicie poddało się Thunberg – DiCaprio powiedział nawet o niej, że jest „liderką naszych czasów”.

  Zobacz także  


Nie wszystkim jednak treści głoszone przez 15-latkę, a także jej zachowania przypadły do gustu. I do tego grona zalicza się właśnie Jeremy Clarkson. 

Jeremy Clarkson mocno o Thunberg 

59-latek już przekonał się jak mocno wszyscy stoją za Gretą Thunberg. Kiedy ostatnio powiedział, że to właśnie przez nią nastolatki nie interesują się już samochodami – spadła na niego ogromna fala krytyki. Absolutnie nie powstrzymało to Clarksona przed wygłaszaniem swojego zdania ponownie.

Jest szalona i niebezpieczna, a jej idiotyzm sprawia, że małe dzieci mają bezsenne noce" - powiedział w wywiadzie dla autralijskiej telewizji. "Myślę, że powinna wrócić do szkoły i się zamknąć. Jest po prostu dziwną, rozkapryszoną Szwedką. Nic nie da się osiągnąć, żeglując po oceanie na jachcie z silnikiem Diesla, a następnie kłamiąc na temat silnika Diesla. A teraz ta dziwna Szwedka straszy nas, że umrzemy, więc dzięki niej wszyscy jesteśmy tego teraz świadomi. Ale zamiast skakać tylko w górę i na dół i wymachiwać rękami, mogłaby powiedzieć: "Cholera jasna, ogień! Zobaczcie, co zmiana klimatu zrobiła w tych miejscach" 

Czy tym razem jednak Clarkson nie przesadził? Czy ponownie nie usłyszy, że uwziął się na 15-latkę i powinien odpuścić? 


Wszystko na temat:

Gwiazdy Greta Thunberg Jeremy Clarkson Wszystkie tagiKomentarze: