Kapitanowi puściły nerwy

Jędrzejczyk ostro o Legii: „Nie możemy k**** tak grać!”

W niedzielę Piast Gliwice podejmował u siebie wicemistrza Polski – Legię Warszawa. Mecz budził dość duże emocje – przypomnijmy, że mierzyły się ze sobą najlepsze drużyny poprzedniej kampanii. Legia w tym sezonie spróbuje z pewnością odzyskać utracony na rzecz Gliwiczan tytuł. Po 11 kolejkach drużyna ze stolicy znajduje się jednak w strefie spadkowej – podsumowaniem obecnej formy Legii był właśnie wczorajszy mecz. Spotkanie zakończyło się bowiem wygraną 2:0 drużyny z Gliwic.

Materiały prasowe

Mecz był dość wyrównany – żaden z zespołów nie miał widocznej przewagi. Pierwsza bezbramkowa połowa zdawała się być sprawiedliwym wynikiem. W drugiej to właśnie piłkarze Piasta zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwsza bramkę w 57’ minucie strzelił P. Parzyszek. 10 minut później drugiego gola dołożył J.Felix. Taki wynik sprawił, że Legia znalazła się w dolnej ósemce tabeli. Jest to ogromna niespodzianka – nawet jak na realia Ekstraklasy.

Jędrzejczyk zabiera głos

Porażkę Legii skomentował jej kapitan – Artur Jędrzejczyk. Przypomnijmy, że to druga ligowa porażka stołecznej drużyny z rzędu (wcześniej uległa ona u siebie Lechii Gdańsk 1:2). Po 11 kolejkach Legia znajduje się na 9. miejscu w tabeli (grupa spadkowa) i traci do lidera 4 punkty. Rozemocjonowany Jędrzejczyk ostro wypowiedział się o obecnej formie i stylu gry drużyny z Warszawy. Jego krótka wypowiedź szybko odbiła się szerokim echem w internecie i na portalach społecznościowych. Kapitan nie szczędził gorzkich słów całej drużynie: „Mogę powiedzieć, że byliśmy przeważającym zespołem, ale co z tego!? Będąc w Legii, grając w Legii, nie możemy k... przegrywać takich meczów, no i tak grać... Musimy więcej od siebie dawać. I bodajże na 12 kolejek nie możemy mieć czwartej porażki. I powiem tylko tyle, dziękuję”. Kibice Legii w większości zgadzają się ze swoim kapitanem – warto jednak sprostować, że do tej pory zostało rozegranych 11 kolejek. Czy Legie czeka kadrowa rewolucja? Prawdopodobnie przekonamy się wkrótce.