×

Wyszukaj artykuł


Korupcja w Warszawie

Jan Śpiewak mówi o fali korupcji zalewającej Warszawę

Redakcja Pinbook | 04-11-2019 | skomentuj

Jan Śpiewak mówi o fali korupcji zalewającej Warszawę

magnapolonia.org

Oceń


Jan Śpiewak wystąpił ostatnio w programie Polsatu „Punkt widzenia”. W prowadzonej tam rozmowie odniósł się do ostatniego aresztowania burmistrza Włoch Artura W., który jest podejrzany o branie łapówek. Według Śpiewaka Warszawą rządzi „mafijny układ”, w skład którego wchodzą członkowie Platformy Obywatelskiej, którzy dbają o to, by za wszelką cenę chronić swoich ludzi. Według Śpiewaka szybka kariera polityczna Artura W. nie jest więc dziełem przypadku.

  Zobacz także  

Video dnia:Artur W., który w młodym wieku dzięki nominacji Platformy Obywatelskiej został szefem państwowej spółki, a następnie robił zawrotną karierę w zarządach warszawskich dzielnic i został burmistrzem Włoch, jest zdaniem Śpiewaka jedynie czubkiem góry lodowej.

Miastem rządzą przestępcy

Prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa uważa, że do spółki ze skorumpowanymi politykami, miastem rządzą równie skorumpowani deweloperzy. Jego zdaniem z tego właśnie wynika brak odpowiedniego rozplanowania przestrzennego miasta i powstawanie różnego rodzaju architektonicznych potworków. Śpiewak mówił w „Punkcie widzenia”, że:


Jest pewna mafijna tajemnica, która uniemożliwia informowanie o przestępstwach. Im więcej osób uwikłanych w ten proceder, tym większe prawdopodobieństwo, że będą siedzieć cicho. Wystarczy wspomnieć słowa Sławomira Neumanna: "będziemy bronić ludzi z Platformy aż do końca".

  Zobacz także  


Nie tylko Warszawa

Jan Śpiewak uważa, że ten „mafijny układ” obejmuje nie tylko Warszawę, ale też wszystkie większe miasta w Polsce. Twierdzi, że ściśle się to wiąże z tym, że wszystkie duże miasta są rządzone przez Platformę Obywatelską, stale dopuszczającą się korupcji na wielu poziomach. W programie „Punkt widzenia” szczególnie zwracał uwagę na poziom urbanistyczny, na który niezdrowy wpływ mają łapówki od deweloperów.

Wszystko na temat:

Warszawa Jan Śpiewak Korupcja Telewizja Polityka Polsat Wszystkie tagiDodaj komentarz