Jakie korzyści płyną z regularnego trenowania?

Ciągle słyszysz od swojego lekarza, że może powinnaś zacząć ćwiczyć? A może po prostu sama nosisz się z tym planem – wiesz, że powinnaś. Że musisz. Ktoś mówi ci, że zaczął ćwiczyć i ty też powinnaś? Ale czy ktoś chociaż raz, w tym ty sama sobie, powiedział dlaczego warto abyś zaczęła się więcej ruszać? Czy jednak ograniczają się do prawienia frazesów? My dokładnie wyjaśnimy ci dlaczego warto, abyś zaczęła ćwiczyć. Już nie mówimy o tym,ze wzmocnisz mięśnie, serce, szare komórki i będziesz cechowała się lepszą odpornością. Po prostu zobacz co już 15 minut treningu potrafi zrobić z twoim ciałem. To niezwykle interesujące!

Będziesz bardziej giętka

Elastyczność to pierwsza cecha, którą tracimy, kiedy mięśnie z wiekiem się kurczą. Jeśli nie zaczniesz się gimnastykować to w dorosłym życiu będziesz o około 50% mniej sprawna niż byłaś kiedyś. A to całkiem sporo! A przecież taka gibkość może doskonale pomóc w wielu sferach życia (szczególnie w tej zarezerwowanej tylko dla dorosłych). Jeśli już teraz masz problem, aby przy zachowaniu prostych pleców schylić się na tyle, by zawiązać swojego buta – czas na ćwiczenia. Zaangażuj swoje mięśnie, a na pewno uda ci się zatrzymać proces tracenia elastyczności mięśni chociaż o kilkanaście procent.

Zobacz także przepisy na zdrowe przekąski.

Ochroń swoje serce

Słyszysz, że twoje serce mocno wali kiedy tylko wbiegniesz po schodach? A kiedy siedzisz to czujesz jak kołacze się w piersi? Jest po prostu słabe. Ale! Gdybyś tylko zdecydowała się na trening około 3 razy w tygodniu będziesz miała znacznie niższe ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. I to wszystko. Dzięki temu rozwiążesz większość swoich problemów sercowych. O 40% zmniejszysz również ryzyko różnych poważnych chorób.

zdj1

Wypalamy tłuszcz – zyskujemy mięśnie

To takie proste! Musisz po prostu zaangażować wszystkie najważniejsze i największe grupy mięśniowe – nogi, klatkę piersiową i plecy, ręce oraz brzuch. Dzięki temu na pewno szybko zobaczysz to, na co tak liczysz – efekty. I z pewnością cię one zadowolą. Twoje ciało potrafi zamienić 2 kg tłuszczu na 1 kg mięśni. Imponujące, prawda? Spalanie to najprzyjemniejsza część podczas ćwiczeń. Krótki trening potrafi nieźle podkręcić metabolizm. Nie chyba również mówić o tym, że będziesz niebawem potrzebowała wymienić zawartość swojej szafy na mniejszą?

Zobacz także 10 efektywnych ćwiczeń, które wykonasz wszędzie.


Lepszy sen i mniej stresów

Mówi się, że ludzie, którzy trenują – znacznie lepiej śpią. W końcu po wysiłku nie myślimy o niczym innym jak o tym, aby oddać się w objęcia naszego poczciwego Morfeusza. A im lepiej śpisz – tym mniej tyjesz. Regeneracja podczas snu jest niesamowicie ważna i tylko wzmaga efekty, ale jeśli zaniedbasz ten fragment… No cóż. Na pewno będziesz miała problem z odkładającym się tłuszczykiem.
Warto również wspomnieć o tym, że twój humor będzie po treningu znacznie lepszy. Nie będziesz się również aż tak stresowała, a w zasadzie wyeliminujesz stres ze swojego życia. Jeśli do tej pory wydawało ci się to niemożliwe – ćwiczenia są twoją odpowiedzią.

zdj2

A oprócz tego również mocniejsze kości, sprzymierzeniec w walce z cukrzycą, ale liczyć możesz również na to, że będziesz znacznie rzadziej chorowała – nawet na te poważniejsze choroby. I co? Zachęcona? To do dzieła! Wystarczy ci 15 minut! Dobierz taki trening, który będzie dla ciebie najlepszy - rozszyfruj najpopularniejsze skróty treningowe.

Wzmocnij swoje efekty odpowiednią dietą.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO