×

Wyszukaj artykuł


Jak tanio wynająć w Gdańsku samochód na weekendowy wyjazd

Redakcja Pinbook | 13-09-2019 | skomentuj

Jak tanio wynająć w Gdańsku samochód na weekendowy wyjazd

Oceń


Co zrobić, gdy zależy nam, by podczas weekendu w Gdańsku móc poruszać się szybko, swobodnie i bezproblemowo? Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie wynajem auta z lokalnej wypożyczalni.

  Zobacz także  


Wypożyczając auto, zapewniamy sobie swobodny transport na czas urlopu czy wakacji. Nasi rodacy coraz częściej doceniają zalety tego rozwiązania – jak pokazują badania Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, w pierwszym kwartale 2019 wypożyczalnie aut odnotowały obroty wyższe o 11% w stosunku do roku poprzedniego (https://forsal.pl/artykuly/1417056,wynajem-dlugoterminowy-aut-zyskuje-na-popularnosci-raport.html). Jak zatem można w jak największym stopniu skorzystać z zalet tego rozwiązania, przykładowo wynajmując auto na wypad do Gdańska?

Rezerwacja z wyprzedzeniem

Szukając taniego wynajmu auta, można skorzystać z różnych specjalistycznych wyszukiwarek, ale już pobieżne wyszukiwanie w Google powinno pokazać nam dużo różnych opcji, takich jak operująca w Gdańsku firma carfree.com.pl. Za poszukiwanie wypożyczalni najlepiej zabrać się z dużym wyprzedzeniem – w ten sposób nie tylko mamy większe szanse na zdobycie dokładnie takiego auta, na jakim nam zależy, ale również możemy otrzymać zniżkę przyznawaną za wczesną rezerwację.

Istotne detale

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy zależy nam na tanim wynajmie? Warto między innymi sprawdzić, w jaki sposób wypożyczalnia nalicza okres wypożyczenia: W jednej firmie doba rozliczeniowa może zaczynać się w momencie przekazania auta, podczas gdy w innej jest wyznaczana sztywno na określoną godzinę. Koniecznie dowiedzmy się, jak firma podchodzi do kwestii paliwa – generalnie najbardziej opłaca się tankować paliwo samodzielnie. Warto również sprawdzić, czy korzystanie z którejś z naszych kart nie wiąże się z rabatem – niektóre wypożyczalnie mają bowiem umowy z bankami promujące korzystanie z ich kart.

  Zobacz także  


Czego potrzebujemy?

Sama procedura wypożyczenia auta (gdy już rozeznamy się w opisanych powyżej kwestiach) jest prosta i szybka, szczególnie gdy zdecydujemy się na wypożyczanie online np. w carfree.pl. Do dopełnienia formalności potrzebujemy tylko trzech rzeczy: prawa jazdy, dokumentu tożsamości oraz karty debetowej bądź kredytowej, z której skorzystamy do zarezerwowania samochodu.

Wypożyczenie auta to optymalne rozwiązanie, gdy chcemy cieszyć się weekendem w Gdańsku bez obaw o niedopasowany do naszych potrzeb rozkład komunikacji miejskiej. Do wypożyczenia wystarczy tylko prawo jazdy i dokument tożsamości, zatem możliwość wynajmu pozostaje w zasięgu w zasadzie każdego kierowcy.

Wszystko na temat:

Artykuł sponsorowany Wszystkie tagiKomentarze: