Zemsta za Sulejmaniego

Irański poseł wyznaczył nagrodę za zabicie Donalda Trumpa

mirror.co.uk

Irańczyk Ahmad Hamzeh jest posłem z miasta Kahnuj w prowincji Kerman, skąd pochodził także zabity przez Amerykanów generał Kasem Sulejmani. Irański poseł po śmierci Sulejmaniego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 3 mln dolarów w gotówce dla osoby, która podejmie się zabicia Donalda Trumpa. Ogłosił to we wtorek podczas przemówienia w parlamencie:

Oświadczam w imieniu ludu Kerman, że wszyscy Kermanowie są żołnierzami Sulejmaniego i wszyscy nie boimy się śmierci męczeńskiej. Oferujemy trzy miliony dolarów w gotówce każdemu, kto zabije Donalda Trumpa.

Irański polityk w trakcie swojej mowy groził również całym Stanom Zjednoczonym, ich ambasadom oraz bazom wojskowym:

Spróbujecie tej rzeczywistości, w której męczennik Sulejmani jest bardziej niebezpieczny niż generał Sulejmani.

Śmierć generała

Kasem Sulejmani został zabity 3 stycznia przez wojsko Stanów Zjednoczonych, które dokonało tego przy użyciu drona. Donald Trump, który wydał rozkaz zamordowania go tłumaczył, że irański generał w ciągu swojego życia przyczynił się do śmierci i poważnych obrażeń tysięcy amerykańskich żołnierzy, a także planował kolejne ataki na obywateli USA. W odpowiedzi na krok Trumpa, Iran przeprowadził atak rakietowy na amerykańskie bazy w Iraku. Rząd Stanów Zjednoczonych zapowiedział wtedy, że nałoży na Iran kolejne sankcje.
 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO