×

Wyszukaj artykuł

Powstanie kinowa wersja?

„Luther” - Idris Elba zapowiada film na podstawie serialu!

Redakcja Pinbook | 04-08-2020 | skomentuj

„Luther” - Idris Elba zapowiada film na podstawie serialu!

"Luther"/Materiały promocyjne

Oceń„Luther” jest jednym z najpopularniejszych seriali wyprodukowanych przez stację BBC. Nic więc dziwnego, że od razu po zakończeniu emisji serialu w 2019 roku pojawiły się doniesienia, że powstanie film na jego podstawie. Te plotki od pewnego czasu podsyca również sam gwiazdor produkcji, Idris Elba, który wcielał się w postać tytułowego bohatera. Aktor zapewnia, że w planach jest nakręcenie filmu, który będzie się znacznie różnić od serialu skalą produkcji. Niedawno Elba ponownie poruszył ten temat podczas rozmowy z dziennikarzami, która miała miejsce po odebraniu specjalnej nagrody BAFTA. Z jego słów wynika, że najprawdopodobniej grana przez niego postać powróci na ekran – tym razem nie telewizyjny, ale kinowy.

  Zobacz także  


Aktor wyraził przekonanie, że wszystko jest na dobrej drodze do stworzenia filmowej wersji „Luthera”:

Podtrzymuję, że chciałbym, aby powstał film, i wydaje mi się, że zmierzamy w tym kierunku. Nie mogę się doczekać, aż to się wydarzy. To się dzieje i mam nadzieję, że wydarzy się to wkrótce.

„John Luther zawsze będzie Johnem Lutherem”

Na razie jeszcze nie wiadomo, wokół jakich wątków zarysowana zostałaby fabuła filmu stworzonego na podstawie serialu. Idris Elba w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że w tej kwestii film daje o wiele większe możliwości, niż wieloodcinkowa produkcja telewizyjna. Podkreślił jednak, że grana przez niego postać nie różniłaby się od tej, którą znamy z serialu:

W przypadku filmu nie ma żadnych ograniczeń. Oczywiście możesz być trochę odważniejszy, jeśli chodzi o wątki, być może międzynarodowe. Skala jest trochę większa, ale John Luther zawsze będzie Johnem Lutherem.

Gwiazdor „Luthera” jeszcze przed premierą ostatniego sezonu serialu zdradził, że scenariusz do filmu już powstaje. Wszystko więc wskazuje na to, że niebawem zobaczymy nowe przygody serialowego bohatera na kinowym ekranie. Przypominamy, że serial opowiada o genialnym detektywie, który pracuje w londyńskiej jednostce zajmującej się poważnymi przestępstwami. Rozwiązywanie zawiłych kryminalnych spraw jest jego obsesją, przez co nieraz bywa brutalny. Z tego powodu wciąż zbiera nagany za lekceważenie policyjnych procedur. Gdy trafia na godnego siebie przeciwnika, rozpoczyna z nim niebezpieczną grę.

Fanom serialu „Luther” oczekującym na kinową wersję przygód tytułowego bohatera polecamy obejrzeć trzymający w napięciu film „Człowiek z blizną” z Alem Pacino. Zachęcamy również do zapoznania się z takimi produkcjami jak „Kobieta w czerni” oraz „Przepis na miłość”.


Wszystko na temat:

Idris Elba Seriale Aktorzy Filmy Zapowiedź Wszystkie tagiKomentarze: