×

Wyszukaj artykuł

Powiedział za dużo?

Książę Harry padł ofiarą żartu. Myślał, że rozmawia z Gretą Thunberg

Redakcja Pinbook | 12-03-2020 | skomentuj

Książę Harry padł ofiarą żartu. Myślał, że rozmawia z Gretą Thunberg

wikipedia.org

OceńKsiążę Harry wraz ze swoją żoną Meghan Markle ostatnio znaleźli się na celowniku mediów z całego świata. Zainteresowanie ich osobami związane jest z ich rezygnacją z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, której proces właśnie dobiega końca. Okazuje się, że ostatnio z medialnego zamieszania wokół książęcej pary postanowili skorzystać dwaj rosyjscy youtuberzy, Alexei Stolyarov i Vladimir Kuznetsov. Specjalizują się oni we wkręcaniu znanych osobistości – do tej pory udało im się zażartować między innymi z Eltona Johnna i Berniego Sandersa.

  Zobacz także  


Youtuberzy dodzwonili się do księcia Harry’ego i wmówili mu, że rozmawia z 17-letnią aktywistką klimatyczną Gretą Thunberg i jej ojcem.

Szczere odpowiedzi

W środę „The Sun” opublikował zapis rozmów Harry’ego z domniemaną Gretą Thunberg, które miały miejsce 1 i 22 stycznia. Jedno z nagrań opublikowano na YouTube. Podszywający się Rosjanie pytali męża Meghan Markle między innymi o to, jak zapatruje się na problem zmian klimatycznych. Harry przyznał, że popiera działania Grety:

Niestety, światem rządzą chory ludzie, więc osoby takie jak ty i młode pokolenie muszą być tymi, którzy walczą o klimat. (...) Ludzie muszą się obudzić i jedynym sposobem, aby im to uświadomić, jest zrobienie czegoś ekstremalnego.

Nieświadomy niczego książę wypowiedział się też dość ostro o prezydencie Stanów Zjednoczonych:

Myślę, że sam fakt, że Donald Trump naciska na przemysł węglowy oznacza, iż ma krew na rękach. Trump będzie chciał się z tobą spotkać, żeby poprawić swój wizerunek, ale on nie będzie chciał rozmawiać z tobą o zmianie klimatu, ponieważ go przechytrzysz.
  Zobacz także  


Pytania o rodzinę

Mąż Meghan Markle został także zapytany o ich rezygnację z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej. Harry wyznał, że kierowali się przede wszystkim dobrem swojej rodziny:

Ta decyzja nie była łatwa, ale była właściwa, aby móc chronić mojego syna. Myślę, że na całym świecie jest mnóstwo ludzi, którzy mogą się z nami identyfikować oraz szanować nas za to, że stawiamy rodzinę na pierwszym miejscu.

Z kolei przy pytaniu o sprawę księcia Andrzeja, który jest oskarżany o pedofilię, Harry ujawnił, że wraz z żoną nie utrzymują bliskich kontaktów ze swoimi krewnymi:

Nie mam wiele powiedzenia na ten temat. Cokolwiek zrobił, razem z żoną jesteśmy od tego oddzieleni. Skupiamy się na kwestiach społecznych. Jesteśmy całkowicie odcięci od większości mojej rodziny.

Trzeba przyznać, że podczas rozmowy z fałszywą Gretą Thunberg książę Harry był wyjątkowo otwarty i szczery. Na razie jednak ani on, ani Pałac Buckingham nie komentują ujawnionych nagrań.

Wszystko na temat:

Książę Harry Meghan Markle Greta Thunberg Wielka Brytania YouTube Rosja Brytyjska rodzina królewska Celebryci Wszystkie tagiKomentarze: