×

Wyszukaj artykuł

Pisarz opowiedział o serialu

„W głębi lasu” - jest szansa na 2. sezon? Harlan Coben odpowiada

Redakcja Pinbook | 21-06-2020 | skomentuj

„W głębi lasu” - jest szansa na 2. sezon? Harlan Coben odpowiada

"W głęby lasu"/Materiały prasowe

OceńNiedawno swoją premierę na Netflixie miał drugi polski serial oryginalny Netflixa, „W głębi lasu”. Produkcja okazała się wielkim sukcesem nie tylko w naszym kraju, ale także zagranicą. Jak wynika z rankingu udostępnionego na What’s On Netflix, produkcja cieszy się wielką popularnością zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Świetne wyniki oglądalności osiągnęła także w Brazylii, Australii oraz Kanadzie. Nic więc dziwnego, że od razu pojawiły się pytania o kontynuację serialu. Niedawno wywiadu dla „Wprost” udzielił Harlan Coben, autor powieści, na podstawie której stworzono scenariusz do serialu. Pisarz wyjaśnił w nim, jak wyglądają dalsze plany względem tej produkcji.

  Zobacz także  


Serial „W głębi lasu” premierę na platformie Netflix miał 12 czerwca 2020 roku. Sześcioodcinkowa produkcja opowiada śledztwie, które zostaje wznowione po dwudziestu pięciu latach od tajemniczego zaginięcia nastolatków z obozu letniego. W obsadzie pojawili się między innymi Grzegorz Damięcki, Wiktoria Filus, Agnieszka Grochowska oraz Hubert Miłkowski.

Dalsze losy serialu

Harlan Coben podczas rozmowy z Anną Tatarską nie ukrywał, że spodobała mu się ekranizacja jego powieści stworzona przez polskich twórców. Wrażenie na nim zrobiło między innymi podejście do detali, bardzo wymagający casting, świetnie dobrane kostiumy i co najważniejsze – zdjęcia. Podkreślił, że oglądając kolejne odcinki mógł odczuć klimat lat dziewięćdziesiątych, w których osadzona jest część akcji serialu. Pisarza tak wciągnęła adaptacja jego książki, że aż nie mógł się doczekać następnych epizodów. Coben został również zapytany przez dziennikarkę o najbardziej nurtujące wszystkich pytanie, czyli o to, czy twórcy zamierzają nakręcić kolejny sezon. Odpowiedź pisarza nie pozostawia jednak żadnych wątpliwości, że to nie nastąpi:

Tworzę historie zamknięte. Tak było przy „Safe”, „Link Not Found” i tak jest z „W głębi lasu”. Te opowieści mają zakończenie i nie byłoby to fair w stosunku do widzów, gdybyśmy doszli do ostatniego odcinka i nie wiedzieli, co się wydarzyło. Ja tego bardzo nie lubię i staram się tego nie robić. Zamiast coś kontynuować, wolę usiąść i nakręcić coś zupełnie innego, z innymi reżyserami, ekipą, aktorami. Jakąś inną oryginalną historię bez podczepiania się pod starą.

Jak widać, nie zobaczymy już nowych odcinków serialu. Warto jednak pamiętać o tym, że pisarz podpisał z Netflixem umowy na stworzenie adaptacji jego kilku innych powieści. Wkrótce więc będziemy mogli zobaczyć na ekranach zupełnie nowe, mroczne historie.

Macie już za sobą serial „W głębi lasu”? W takim razie koniecznie zobaczcie trzymający w napięciu thriller „Furia”. Mocnych wrażeń dostarczą wam też takie filmy jak „Ip Man 2” oraz „Opancerzony”.


Wszystko na temat:

Seriale Netflix Seriale online Wszystkie tagiKomentarze: