Jej najważniejsze role

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka miała 82 lata

AKPA

Hanna Stankówna była wybitną polską aktorką. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie. Na wielkim ekranie zadebiutowała już jako 19-latka. Wiadomość o jej śmierci potwierdził syn aktorki - scenarzysta i operator Kacper Lisowski. Środowisko aktorskie jest wstrząśnięte jej odejściem. Przypomnijmy sobie jej najważniejsze role. 

Hanna Stankówna - kim była? 

Hanna Stanek-Lisowska urodziła się 4 maja 1938 roku w Poznaniu. Była absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. W wieku 19 lat zagrała w dramacie Kawalerowicza "Prawdziwy koniec wielkiej wojny". 

W 1959 roku ukończyła studia na PWST w Warszawie. W latach 1959-1999 występowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Wiele osób kojarzy ją głównie z roli w "Seksmisji", gdzie wcielała się w postać Tekli, szefowej "Genetix". Grała również w takich produkcjach jak "07 zgłoś się", "Niania" czy "Barwach szczęścia". Na pewno część osób kojarzy ją również z roli w serialu "Na Wspólnej", gdzie wcielała się z kolei w rolę Ludwiki Sobczak, matki Rafała. 

Prywatnie była żoną krytyka literackiego Jerzego Lisowskiego, który zmarł w 2004 roku. Miała z nim syna - Kacpra Lisowskiego. 

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb aktorki odbędzie się 23 grudnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO