×

Wyszukaj artykuł

Będzie kontynuacją „Ucha prezesa”?

„Państwo z kartonu” - Robert Górski stworzył nowy serial kręcony w domu

Redakcja Pinbook | 27-04-2020 | skomentuj

„Państwo z kartonu” - Robert Górski stworzył nowy serial kręcony w domu

Materiały prasowe

OceńStworzony przez Roberta Górskiego satyryczny serial „Ucho prezesa” przez ostatnie lata cieszył się ogromną popularnością. Znany z Kabaretu Moralnego Niepokoju komik podejmował w nim tematy o charakterze społeczno-politycznym, które nawiązywały do najnowszych wydarzeń w kraju. Widzowie mogli w serialu spojrzeć na polską politykę oczami prezesa rządzącej partii, który za wszelką cenę próbuje utrzymać się przy władzy. W cieszącym się sympatią widzów serialu nieraz gościły największe polskie gwiazdy. Produkcja z czasem doczekała się czterech sezonów. Dla fanów twórczości Górskiego mamy dobrą wiadomość – komik postanowił powrócić z zupełnie nowym serialem!

  Zobacz także  


Nowy serial Roberta Górskiego nosi nazwę „Państwo z kartonu”. Zadebiutował 26 kwietnia 2020 roku w Telewizji WP. Z kolei dzisiaj, 27 kwietnia, zostanie udostępniony na YouTube. Pierwszy sezon ma się składać z sześciu odcinków.

O czym jest?

Okazuje się, że wbrew wszelkim oczekiwaniom „Państwo z kartonu” nie będzie wcale kontynuacją słynnego „Ucha prezesa”. W odróżnieniu od tego ostatniego, skupi się na życiu artysty, który stanął w obliczu pandemii koronawirusa. Nowa produkcja została zrealizowana za pomocą telefonu komórkowego, a zdjęcia powstawały w domu Roberta Górskiego na Warmii. W rolach głównych zobaczymy samego komika i jego żonę, Monikę Soboń-Górską. W oficjalnym opisie serialu możemy przeczytać:

Przed Wami nowy serial komórkowy Roberta Górskiego. Nakręcił go wraz z żoną! „Państwo z kartonu" to prawdopodobnie pierwszy na świecie serial w całości nakręcony komórką. A właściwie kalkulatorem. Reżyserem jest statyw od lornetki znaleziony w piwnicy. Ukryci w izolacji małżonkowie z rocznym dzieckiem muszą sprostać nie tylko zagrożeniu epidemią, ale też zwykłym plagom: szerszeni, oglądania wszystkich seriali na Netfliksie, braku prądu, nadmiaru ryżu, unikania seksu przez jedną ze stron czy propagandy rządu. Serial, w odróżnieniu od „Ucha Prezesa", ociepla wizerunek zwykłych ludzi. Oglądajcie – zobaczycie, że nie tylko wy tak macie. Autorem scenariusza jest życie małżonków.

  Zobacz także  


Motywacje komika

Sam Górski zdradził w rozmowie z „Polska Times”, co go zainspirowało do stworzenia nowej produkcji. Okazuje się, że komik, który podobnie jak pozostali artyści znalazł się teraz w niewesołej sytuacji, postanowił nie siedzieć z założonymi rękami, tylko przystąpić do działania:

Miałem chwilę zwątpienia. Czy tamten świat jeszcze wróci? Jaki nowy się wyłoni? Czy to, co pisze, będzie jeszcze aktualne. Ale w końcu stwierdziłem: "Do licha, niech ten świat się dostosuje do mnie, a nie ja do niego"... Nasza branża przeżywa ciężkie chwile, bo nie gramy i pewnie nieprędko pojawimy się na estradzie. Nie mogę więc czekać, aż pandemia minie, tylko muszę działać.

Znając dotychczasową twórczość Roberta Górskiego można się spodziewać, że nowy serial dostarczy nam wiele pozytywnych emocji. Będziecie oglądać „Państwo z kartonu"?

Wszystko na temat:

Robert Górski Seriale Aktorzy Gwiazdy Telewizja YouTube Wszystkie tagiKomentarze: