Studiuje już na dwóch kierunkach

Genialna 8-latka z Meksyku marzy o badaniu czarnych dziur [WIDEO]

Fotografia poglądowa

Pochodząca z Meksyku Adhara Perez ma dopiero 8 lat, ale mózg rozwinięty już bardziej od większości dorosłych ludzi. Dziewczynka dysponuje ilorazem inteligencji na poziomie 162, dzięki czemu znajduje się w grupie najinteligentniejszych osób na świecie – IQ na podobnym poziomie miały między innymi takie wybitne umysły, jak Albert Einstein oraz Stephen Hawking. Dziewczynka, której rozwój intelektualny zdecydowanie już przekroczył możliwości przeciętnego dziecka, podjęła właśnie studia na dwóch kierunkach.

Adhara cierpi na zespół Aspergera. Jego objawy w połączeniu z jej wysokim rozwojem intelektualnym sprawiają, że dziewczynka ma problemy w utrzymaniu relacji z rówieśnikami.

Marzenia Adhary

Dziewczynka marzy o tym, aby w przyszłości pracować dla agencji kosmicznej NASA, dzięki czemu mogłaby badać czarne dziury, a nawet polecieć w kosmos. Marzy jej się również wynalezienie maszyny umożliwiającej podróże w czasie. Adhara chciałaby swoimi badaniami przysłużyć się ludzkości i zdobyć za swoją działalność pokojową nagrodę Nobla. Póki co, mała Meksykanka ma już jedno duże osiągnięcie – magazyn „Forbes” umieścił ją na liście najbardziej wpływowych kobiet w całym Meksyku. Uzdolniona 8-latka studiuje obecnie matematykę oraz inżynierię przemysłową.


Kto wie, może dzięki Adharze będziemy mogli kiedyś podróżować w czasie.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO