Zaskoczeni?

Gambit Królowej - oto najlepszy miniserial w historii Netflixa

Materiały promocyjne serialu

Miniserial z Anyą Taylor-Joy wyszedł stosunkowo niedawno, a okazuje się, że jest to najlepsza produkcja tego typu w historii Netflixa. Serial nie tylko skusił wielu ludzi do tego, aby spróbować swoich sił w szachach, ale również zgromadził przed telewizorami, w ciągu 4 tygodni, ponad 62 miliony osób. Właśnie w tylu domach obejrzano już "Gambit Królowej". 

"Gambit Królowej" hitem Netfliksa

Czy ktoś się tego spodziewał? Ciężko stwierdzić. Jedno jest pewne - jeśli, tak jak mówiono ostatnio, to Heath Ledger wyreżyserowałby "Gambit Królowej", moglibyśmy nie dostać go w takiej formie. A tymczasem właśnie taka przypadła wszystkim do gustu i dzięki temu produkcja stała się hitem Netflixa wszech czasów. 

Wiceprezes Netflixa tak opowiada o dniu, który sprawił, że pojawił się pomysł na stworzenie serialu na podstawie powieści Waltera Tevisa: 

Trzy lata temu, kiedy Scott Frank po raz pierwszy wystąpił do mnie z propozycją adaptacji "The Queen’s Gambit" – powieści Waltera Tevisa z 1983 r. o młodej i nadzwyczaj utalentowanej szachistce – pomyślałem, że to wciągająca historia. Beth startuje z przegranej pozycji: przeżyła dużą stratę, została opuszczona przez ludzi i żyje z uzależnieniem. Jednak wbrew wszystkiemu odnosi sukces. Pokazuje to, jak ważna jest wytrwałość, rodzina, odnalezienie własnej tożsamości i bycie wiernym samemu sobie

Jak się okazuje - nikt nie przewidział tego, że miniserial stanie się aż takim fenomenem. Tuż po emisji serialu można zaobserwować kilka ciekawych zjawisk: liczba zakupów szachów na eBay wzrosła, jak podają, o ponad 250%; fraza "jak grać w szachy?" jest w tym roku wyjątkowo wysoka, a liczba logowań na stronie Chess.com ciągle rośnie. Rośnie również zainteresowanie przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej.

Ale kosmos, prawda? Oglądaliście już "Gambit Królowej" czy dopiero planujecie zacząć? 

Komentarze


  • 24 listopada 2020
  • Śmieszny

A jeśli nie oglądałem i nie planuję, to artykuł nie jest dla mnie? :)

Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO