×

Wyszukaj artykuł

„Usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie”

Anna Gacek została zwolniona z radiowej Trójki po 19 latach pracy

Marta | dnia: 09-03-2020 | skomentuj

Anna Gacek została zwolniona z radiowej Trójki po 19 latach pracy

AKPA

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Anna Gacek jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek muzycznych w naszym kraju. Pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia rozpoczęła w 2001 roku. W ciągu swojej kariery, współprowadziła audycje między innymi z Tomaszem Żądą i Piotrem Stelmachem. Szczególnie zasłynęła dzięki audycji „W tonacji Trójki”, którą prowadziła razem z Tomaszem Mannem. Okazuje się jednak, że jej przygoda ze stacją właśnie się zakończyła. Dziennikarka poinformowała o tym w mediach społecznościowych.

  Zobacz także  


Anna Gacek zamieściła na Facebooku wpis, w którym oświadczyła, że 9 marca została zwolniona z pracy ze skutkiem natychmiastowym.

Pożegnanie ze słuchaczami

Dziennikarka swój wpis zaczęła słowami:

Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki.

Podziękowała także swoim słuchaczom i goszczonym artystom za wspólnie spędzony czas:

Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Jesteście najlepszymi Słuchaczami na świecie. Dziękuję również wszystkim Artystom - relacje z Wami były, są i będą jednymi z najważniejszych w moim życiu. (...) Ponad tysiąc audycji. Sesje, koncerty, premiery, prowadzenie Listy Przebojów, dziewięć lat na Męskim Graniu, trzynaście na Off Festivalu, kilkanaście lat w antenowym, wspaniałym towarzystwie Wojciecha Manna. To także kilkaset wywiadów przywiezionych z całego świata, zazwyczaj na koszt własny, często pierwszych w Polsce, najczęściej jedynych. (...) Inwestycja w moją pasję, w moją zawodową miłość.

Dziennikarka zaznaczyła również, że już nie będzie w stanie zrealizować zaplanowanych przez siebie projektów:

Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu. W tym miejscu chcę przeprosić za niezrealizowanie wszystkich umówionych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie rzeczy - od jedynego polskiego wywiadu z Alicią Keys, który przywiozłam z Londynu, przez już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem, po relację z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki…

  Zobacz także  


Początek nowego

Na koniec Anna Gacek zaznaczyła, że chociaż rozpocznie teraz zupełnie nowy etap życia bez Trójki, to w związku z tym czuje nawet pewną ekscytację:

Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana. Cheers!

Dziennikarka nie podała dokładnych przyczyn swojego zwolnienia. Będzie wam brakowało jej głosu na antenie Polskiego Radia?

Wszystko na temat:

Anna Gacek Radio Gwiazdy Muzyka Praca Facebook Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz